צ'י קונג למתמודדים עם סרטן | פברואר 2023

צ'י קונג למתמודדים עם סרטן | פברואר 2023

הכשרת מטפלים לתמיכה בחולים אונקולוגיים באמצאות צ'י קונג רפואי

סדנת צ'י קונג למתמודדים עם סרטן, הכשרת מטפלים בצ'י קונג רפואי, הסדנה מיועדת לבוגרי קורס מדריכי צ'י קונג שעברו הכשרה בסיסית ברפואה סינית אנרגטית.

במסגרת הסדנה נרכוש כלים לתמיכה בזמן טיפולים כימוטרפיים, הנעה של המערכת הלימפתית, חיזוק מערכת החיסון, עבודה עם דמיון מודרך ומדיטציות מעולם הצ'י קונג.

צ'י קונג אנטי סרטני מותאם לפי סוג הסרטן, לכן במהלך הסדנה נכיר את סוגי הסרטן הנפוצים. הגורמים האנרגטיים והרגשיים במעורבים בהתפתחות גידולים. החשיבות של הסרת חסימות אנרגטיות ועוד. זוהי סדנה בת חמישה ימים מלאים המחולקת 50% תיאוריה 50% תרגול מעשי של הפרוטוקולים הטיפוליים מעולם הצ'י קונג הרפואי. כמו כן נקיים מידי יום תרגול של משתתפי הסדנה כמטפל מול מטופל.

בסדנה נקדיש גם הרצאה מקיפה לנושא התזונה, מסלולים מטבוליים לסוגים שונים של סרטן, חשיבות השינה, צמצום חשיפה לרעלנים ומשבשים הורמונליים. נבחן בראיה הוליסטית מהי גישה נבונה להתאמת אורח חיים בריא ומבריא לחולי סרטן.

רבים מהחומרים הנלמדים בסדנה זו מובאים מתוך עבודתם שלשל פרופסור ג׳והנסון, גוו לין, לידה פנג ומבוססים על הניסיון שנצבר במרפאות צ'י קונג בסין במהלך מהאה העשרים. כמו גם על ניסיוננו בליווי חולי סרטן בארץ.

צוות המדריכים: אמיר פרלמן MQM דינה גדליה MQT אבנר אבדאב MQP

סדנת צ'י קונג למתמודדים מסרטן עם אמיר פקלמן
הכשרת מטפלים בצ'י קונג אנטי סרטני
סדנת צ'י קונג רפואי עם אמיר פרלמן

צ'י קונג אנטי סרטני גילויי המדע המודרני

טיפול ותמיכה בתרגול צ'י קונג לחולים אונקולוגיים מקובל בסין מזה שנים רבות. אך גם בעולם המערבי הנושא נחקר ובתי חולים רבים בארה״ב אירופה ואף בישראל אימצו תרגול צ'י קונג למתמודדים עם סרטן כרכיב משמעותי בהליך החלמה. מהם גילויי המדע ואיך זה עובד?

צ'י קונג מהווה תרגול רך ומדיטטיבי, המחבר את האדם פנימה, מרכך מגמיש ומחזק את הגוף בו זמנית. זהו הענף התנועתי של הרפואה הסינית המסורתית. מחקרים הוכיחו כי תרגול צ'י קונג מסייע לחולים אונקולוגיים בהליך ההחלמה וגם בהפחתת הנזקים של טיפולים קונבנציונאליים. לכן גם בארץ האגודה למלחמה בסרטן, עמותת תעצומות ועוד שילבו את הצ'י קונג בסל הטיפולי.
לקריאת סקירת מאמרים על צ'י קונג וסרטן לחצו כאן.

סדנת צ'י קונג למתמודדים עם סרטן | סילבוס

  • מדיטציה אמבריונית – התודעה היא  הכלי החשובים ביותר בהליך ריפוי! לסלול את הדרך פנימה אל לעצמך.
  • עיסוי עצמי להנעה של הצ'י בגוף כולו שניתן לבצע כעיסוי עצמי או כטיפול לאדםשאינו מסוגל לקום ולתרגל.
  • תרגול מותאם לחולים אונקולוגיים הכולל: חימום כל הגוף, שימוש בצלילים לניקוי אנרגטי, הנעה של הנוזל הלימפתי, חיזוק האיברים הפנימיים, גוו לין צ'י קונג Anti cancer walking Qigong.
  • הרצאה על הגורמים האנרגטיים המשפיעים על היווצרותם של גידולים מסוגים שונים, כולל צפיה בראיון מיוחד של אמיר פרלמן עם פרופ׳ ג'והנסון על טיפול בחולים אונקולוגיים ברפואה הסינית האנרגטית.
  • לימוד ותרגול עבודה נכונה עם צלילים מרפאים וכלי תידור כחלק מטיפול בחולים אונקולוגיים.
  • איך בונים אורח חיים תומך ומדויק לתקופת החלמה? מהי גישה נכונה להתאמה אישית של תזונה על פי המסלולים המטבוליים של סוגי סרטן שונים, התאמת  צמחי מרפא ותוספי תזונה, בדיקה של התוויות מול הטיפול הקונבנצינאלי.

למי הסדנה מיועדת ?

סדנת צ'י קונג למתמודדים עם סרטן נועדה להקנות למטפלים ברפואה סינית אנרגטית, צ'י קונג רפואי, דמיון מודרך ונטורופטים כלים טיפוליים מותאמים לתמיכה בחול סרטן. הבנה מעמיקה של הפן הנפשי והאנרגטי בטיפול, לימוד תרגול צ'י קונג מותאם ועבודה עם כלי תידור. עבור סטודנטים במסלול לימודי תעודה להכשרת מטפלים שיש בידיהם כבר הסמכה כ MQT סדנה זו מוכרת כמודול לימודי מתקדם לקראת הסמכה של MQM לקריאה מורחבת על מידרג ההסמכה של המכון הבינלאומי לצ'י קונג רפואי לחצו כאן

דילוג לתוכן