בוגרי קורס מדריכי צ׳י קונג - מטפלים מוסמכים בצ׳י קונג רפואי

צוות ההוראה בקורסים

אמיר פרלמן מאסטר בצ׳י קונג רפואי ומייסד מדיקל צ׳י קונג ישראל, בוחר את המדריכים המוכשרים ביותר לצוות ההוראה, פרמטרים רבים מלבד יכולות התנועה מובאים בחשבון כגון ניסיון בהוראה, סובלנות ותשוקה כנה להעביר ולחלוק ידע. צוות ההוראה כולו עבר הכשרה מקיפה וכל המדריכים בקיאים בכל הסדרות, בתיאוריה ובפילוסופיה מאחורי השיטה.

מדריכים מוסמכים - MQP

מדריכי צ׳י קונג מוסמכים לעמוד בראש קבוצה ולהוביל תרגול, ההסמכה הנה בין לאומית ברמת MQP, כל תלמיד נבחן על סדרה אחת לפחות ומפגין יכולת ביצוע טובה. ציון עובר הוא 70 ומעלה, תלמיד/ה שבבחינה קיבלו בין 85 ומעלה מוגדרים כ״סיימו בהצטיינות״, תלמיד/ה שסיימו בציון 96 ומעלה מוגדרים כ״סיימו בהצטיינות יתרה״.

מטפלים מוסמכים - MQT

הכשרת מטפלים בצ׳י קונג רפואי מותנית בציון עובר ומעלה בקורס מדריכי צ׳י קונג, לימוד מודול חובה בן 48 שש״ס מבוא לרפואה סינית אנרגטית, ועברו סדנאות הכשרת מטפלים להתמחות בלפחות שני נושאים. ההתמחות של כל תלמיד נרשמת בתעודת ההסמכה. תלמיד/ה שהתמחו בשישה תחומים מוגדרים ״מאסטר בצי קונג רפואי״ MQM

הסבר על היקף הלימודים הבחינות להסמכה ומדרג ההסמכה בעולם הצ׳י קונג הרפואי

מדיקל צ׳י קונג ישראל הנו בית ספר להכשרת מדריכי צ׳י קןנג, מטפלים בצ׳י קונג רפואי והכשרת מדריכי טאי צ׳י יאנג סטייל. תכנית הלימודים מתחלקת לשלשה מסלולי לימוד עיקריים הכשרת המשתנים בהיקף השעות בהתאם לכמות החומר הנלמד. להלן נפרט את היקף הלימודים והדרישות להסמכה בשלשת מסלולי הלימודים :

לוגו של מדיקל צ׳י קונג ישראל הכשרת מדריכי צ׳י קונג

קורס מדריכי צ׳י קונג נמשך שנה אקדמית שלמה. במהלך הקורס התלמידים מכירים את עולם המושגים ברפואה הסינית האנרגטית, מבואות הסטוריים והפילוסופיה מאחורי השיטה. במהלך השנה לומדים את ארבעת סדרות היסוד בצ׳י קונג רפואי ואת הפורם טאי צ׳י הקצר כתרגול לשם בריאות. בסוף הסמסטר הראשון התלמידים נבחנים על תיאוריה בסיסי ובסוף השנה כל תלמיד נבחן על סדרה אחת לבחירתו מתוך  סדרות היסוד.

צ׳י קונג רפואי לוגו של מסלול הכשרת מטפלים מדיקל צ׳י קונג ישראל

בוגרי קורס מדריכי צ׳י קונג יכולים לבחור במסלול הכשרת מטפלים הנלמד דרך מודולים המועברים בסדנאות מיקוד להכשרת מטפלים בצ׳י קונג רפואי, יש מודול חובה ״מבוא לרפואה סינית אנרגטית״ המועבר מידי שנה בחודש יולי בחמישה ימי לימוד מרוכזים, מלבד מודול החובה על כל תלמיד לבחור שני נושאי התמחות. ניתן לבקר בעמוד סדנאות לצפות בהיצע הסדנאות בתחום הצ׳י קונג הרפואי ובמועדים הקרובים בהם תתקיימנה הסדנאות.

טאי צ׳י יאנג סטייל לוגו של מסלול הכשרת מדריכי טאי צ׳י מדיקל צ׳י קונג ישראל

מסלול הכשרת מדריכי טאי צ׳י מיועד עבור תלמיד/ה שסיימו את קורס הכשרת מדריכי צ׳י קונג במדיקל צ׳י קונג ישראל או בבתי ספר ראויים אחרים הלימודים הם במתכונת פגישה שבועית בת שלש שעות ושיעור תיאוריה , פילוסופיה ומדיטציות המתקיים אונליין. שיעורי התיאוריה מוקלטים וזמינים לצפיה חוזרת בכל עת. את מבחן ההסמכה כל תלמיד עובר כאשר הוא מוכן ומשך הזמן הדרוש ללימוד הסילבוס המלא משתנה בין שנתיים לארבע שנים.

מהן הדרישות שלנו ממדריכים בוגרי הקורס בכדי להצטרף לצוות ההוראה של מדיקל צ׳י קונג ישראל

מדריכים שסיימו לימודיהם במדיקל צ׳י קונג ישראל בהצטיינות או בהצטיינות יתרה וברמה האנושית הם בנויים מהחומר הנכון להוראה,  משתלבים טוב כחבר צוות ואנו רואים בהם פוטנציאל להפוך לחלק מצוות ההוראה בקורסים, נבחנים על כל הסדרות ונדרשים להפגין שליטה ברמה גבוהה בכל חומרי הלימוד. לאחר מכן לצידו של אמיר פרלמן או אחד המורים הבכירים בצוות הם עושים שנתיים סטאג׳ בה הם עוברים את הקורס לפחות פעמיים מהזוית של המורה ומקבלים פידבק על רמת ההדרכה שלהם. מקרב התלמידים שממשיכים ללמוד ולהתקדם ורוכשים ניסיון בהוראת הקורס אנו בוחרים בקפידה את צוות ההוראה הקבוע בקורסים דבר שמאפשר להרחיב את בית הספר ולפתוח קבוצות הוראה נוספות, קבוצות ערב וכולי. עוד מהמחזור הראשון החזון שלנו היה לקיים מערך לימודי צ׳י קונג מקצועי ומעמיק בפריסה ארצית וכיום לאחר חמשה מחזורים ומעל 400 בוגרים אנו רואים שהחלומות מתגשמים ויש שגרירים שלנו המלמדים ברחבי הארץ בסטנדרטים בינלאומיים.

בכדי לסייע לכם להבין את מהות הציון במבחני הסמכה כמדריך או מטפל בצ׳י קונג רפואי הכנו מקרא המסביר את דרוג הציונים

מהו ציון עובר בקורס מדריכי צ׳י קונג

ציון ״עובר״ משמעו סטודנט שהפגין בקיאות בעולם המושגים של הרפואה הסינית האנרגטית ועבר מבחן מעשי בצ׳י קונג אחת לפחות מתוך חמשת סדרות החובה וקיבל ציון מעל 70 ועד 85 בשיכלול הציונים משני בוחנים מוסמכים של מדיקל צ׳י קונג ישראל.
חשוב לציין שרבים מהמדריכים הטובים שלנו סיימו בציון עובר והציון משקף את רמתו בתום השנה הראשונה. לותק והכשרה בסדנאות יש משקל רב.

משמעות הציון סיימו בהצטיינות

ציון ״סיים או סיימה בהצטיינות״ משמעו סטודנט שהפגין בקיאות בעולם המושגים של הרפואה הסינית האנרגטית ועבר מבחן  מעשי על שתי סדרות צ׳י קונג מתוך חמשת סדרות החובה וקיבל ציון מעל 86 ועד 95 בשיכלול הציונים משני בוחנים מוסמכים של מדיקל צ׳י קונג ישראל. זהו ציון נדיר באופן יחסי ומנסיון עבר כ 2 עד 3 מכל 100 סטודנטים מגיעים לרמה זו בתום השנה הראשונה.

משמעות הציון סיימו בהצטיינות יתרה

ציון ״סיים או סיימה בהצטיינות יתרה״  אלה תלמידים יוצאי דופן שבתום השנה הראשונה הדגימו יכולת ביצוע ברמה המצדיקה ציון מעל 96 בשיכלול הציונים משני בוחנים מוסמכים של מדיקל צ׳י קונג ישראל ״סיים או סיימה בהצטיינות״ אלו מקרים בודדים שאינם מגיעים אפילו ל 1 מתוך מאה סטודנטים. תלמידים אלה מלבד כישרון רב מתאפיינים בהשקעה גדולה של זמן ומאמץ לאורך הקורס.

דילוג לתוכן