בוגרי קורס מדריכי צ׳י קונג - מטפלים מוסמכים בצ׳י קונג רפואי

צוות ההוראה בקורסים

אמיר פרלמן מאסטר בצ׳י קונג רפואי ומייסד מדיקל צ׳י קונג ישראל, בוחר את המדריכים המוכשרים ביותר לצוות ההוראה, פרמטרים רבים מלבד יכולות התנועה מובאים בחשבון כגון ניסיון בהוראה, סובלנות ותשוקה כנה להעביר ולחלוק ידע. צוות ההוראה כולו עבר הכשרה מקיפה וכל המדריכים בקיאים בכל הסדרות, בתיאוריה ובפילוסופיה מאחורי השיטה.

מדריכים מוסמכים - MQP

מדריכי צ׳י קונג מוסמכים לעמוד בראש קבוצה ולהוביל תרגול, ההסמכה הנה בין לאומית ברמת MQP, כל תלמיד נבחן על סדרה אחת לפחות ומפגין יכולת ביצוע טובה. ציון עובר הוא 70 ומעלה, תלמיד/ה שבבחינה קיבלו בין 85 ומעלה מוגדרים כ״סיימו בהצטיינות״, תלמיד/ה שסיימו בציון 96 ומעלה מוגדרים כ״סיימו בהצטיינות יתרה״.

מטפלים מוסמכים - MQT

הכשרת מטפלים בצ׳י קונג רפואי מותנית בציון עובר ומעלה בקורס מדריכי צ׳י קונג, לימוד מודול חובה בן 48 שש״ס מבוא לרפואה סינית אנרגטית, ועברו סדנאות הכשרת מטפלים להתמחות בלפחות שני נושאים. ההתמחות של כל תלמיד נרשמת בתעודת ההסמכה. תלמיד/ה שהתמחו בשישה תחומים מוגדרים ״מאסטר בצי קונג רפואי״ MQM

הסבר על היקף הלימודים הבחינות להסמכה ומדרג ההסמכה בעולם הצ׳י קונג הרפואי

מדיקל צ׳י קונג ישראל הנו בית ספר להכשרת מדריכי צ׳י קונג, מטפלים בצ׳י קונג רפואי והכשרת מדריכי טאי צ׳י יאנג סטייל. תכנית הלימודים מתחלקת לשלשה מסלולי לימוד עיקריים הכשרת המשתנים בהיקף השעות בהתאם לכמות החומר הנלמד. להלן נפרט את היקף הלימודים והדרישות להסמכה בשלשת מסלולי הלימודים :

לוגו של מדיקל צ׳י קונג ישראל הכשרת מדריכי צ׳י קונג

קורס מדריכי צ׳י קונג נמשך שנה אקדמית שלמה. במהלך הקורס התלמידים מכירים את עולם המושגים ברפואה הסינית האנרגטית, מבואות הסטוריים והפילוסופיה מאחורי השיטה. במהלך השנה לומדים את ארבעת סדרות היסוד בצ׳י קונג רפואי ואת הפורם טאי צ׳י הקצר כתרגול לשם בריאות. בסוף הסמסטר הראשון התלמידים נבחנים על תיאוריה בסיסי ובסוף השנה כל תלמיד נבחן על סדרה אחת לבחירתו מתוך  סדרות היסוד.

צ׳י קונג רפואי לוגו של מסלול הכשרת מטפלים מדיקל צ׳י קונג ישראל

בוגרי קורס מדריכי צ׳י קונג יכולים לבחור במסלול הכשרת מטפלים הנלמד דרך מודולים המועברים בסדנאות מיקוד להכשרת מטפלים בצ׳י קונג רפואי, יש מודול חובה ״מבוא לרפואה סינית אנרגטית״ המועבר מידי שנה בחודש יולי בחמישה ימי לימוד מרוכזים, מלבד מודול החובה על כל תלמיד לבחור שני נושאי התמחות. ניתן לבקר בעמוד סדנאות לצפות בהיצע הסדנאות בתחום הצ׳י קונג הרפואי ובמועדים הקרובים בהם תתקיימנה הסדנאות.

טאי צ׳י יאנג סטייל לוגו של מסלול הכשרת מדריכי טאי צ׳י מדיקל צ׳י קונג ישראל

מסלול הכשרת מדריכי טאי צ׳י מיועד עבור תלמיד/ה שסיימו את קורס הכשרת מדריכי צ׳י קונג במדיקל צ׳י קונג ישראל או בבתי ספר ראויים אחרים הלימודים הם במתכונת פגישה שבועית בת ארבע שעות שבועיות, לימוד הפילוסופיה, המבואות ההסטוריים ומדיטציות ניי גונג המתקיים אונליין. שיעורי התיאוריה מוקלטים וזמינים לצפיה חוזרת בכל עת. את מבחן ההסמכה כל תלמיד עובר כאשר הוא מוכן ומשך הזמן הדרוש ללימוד הסילבוס המלא  הוא על פי רוב שלוש עד ארבע שנות לימוד.

צוות קורס מדריכי צ'י קונג | מהן הדרישות על מנת להפוך לחלק מהצוות מדיקל צ'י קונג

סטודנטים שסיימו לימודיהם במדיקל צ׳י קונג ישראל וברמה האנושית הם בנויים מהחומר הנכון להוראה מקבלים הזדמנות ללמד לצד אמיר או אחד המורים הכבכירים של המכללה הישראלית לאומנויות פנימיות,  בדרך כלל אנו נותנים עדיפות למסיימים בהצטיינות או בהצטיינות יתרה. אך חשוב לזכור כי יש תלמידים שלוקח להם יותר זמן להבשיל והם יהיו עם הזמן מורים מעולים. לא כל סטודנט שנרשם לקורס הוא באמת תלמיד, כמו כן הרמה אליה תלמיד מגיע אינה תלויה רק במורה אלא דווקא בעיקר ביכולתו להיות תלמיד. היכולת להיות תלמיד היא עבודה מתמדת על המידות, הרחבה מתמדת של התודעה האישית. והיכולת לכבוש את עצמך היא היכולת ללמוד עוד. רק תלמיד אמיתי שיכול להתעלות על מגבלותיו מבלי להיכנע להן יהפוך למורה ראוי.

מלבד השליטה בסדרות אני בוחן את יכולתו של תלמיד להיות חבר צוות. רצונו הכנה ללמד ויכולתו להמשיך ללמוד מתוך ענוה למרות שהוא כבר החל ללמד כל אלה בעלי חשיבות מאוד גדולה ומהווים תנאי ליכולתו להתעלות ולרכוש את הידע באמת. אלו תכונות שככל שהשנים חולפות אני מגלה כמה הן נדירות. לכן יש תלמידים שלאחר שנתיים סטאג, הופכים חלק מצוות ההוראה הקבוע ולעומתם יש כאלה שימשיכו למסגרות אחרות ותקוותי שהם יהיו שגרירים טובים של צ'י קונג אמיתי. זהו תפקיד חשוב ורבים מתלמידי מלמדים כיום במסגרות שונות, פותחים קבוצות ברחבי הארץ ואני שמח וגאה בהם מאוד.

אני רואה שליחות בשימור ובהפצת הידע ומחפש אחר התלמידים האמיתיים שיש להם פוטנציאל להפוך לחלק מצוות ההוראה בקורסים, כל המורים במכללה נבחנים על כל שמונה סדרות היסוד ונדרשים להפגין שליטה ברמה גבוהה בכל חומרי הלימוד גם בפן התיאורטי וגם המעשי. לאחר מכן לצידו של אמיר פרלמן או אחד המורים הבכירים בצוות הם עושים שנתיים סטאג׳ בה הם עוברים את הקורס לפחות פעמיים מהזוית של המורה ומקבלים פידבק על רמת ההדרכה שלהם. המובחרים שביניהם יהפכו ילחלק מצוות המכללה הקבוע ויהיו מורים בקורסים ובריטריט סנטר אותו אנו בונים יחד במדבר כ״מנזר ישראלי״ לאומנויות פנימיות.

לאחר שנתיים סטאג' אני בוחר מקרב התלמידים האמיתיים שממשיכים ללמוד ולהתקדם בהתמדה, כנות וענוה. בתלמידים אלו  רואה פוטנציאל להפוך למאסטרים בתחום הצ'י קונג, הטאי צ'י והניי גונג, אנשים אלה בדורנו נדירים ומיוחדים.  מורי מאסטר יאנג נהג לומר ״כבוש את עצמך ותוכל לכבוש את העולם״ וזו אמירה שדורשת עיון רב כדי לעמוד על טיבה האמיתי.

דורנו הוא דור שמתאפיין בקבלה עצמית קלילה, רוחניות רדודה שלעיתים קרובות חסרה את הנכונות ללכת מעבר למגבלותיך, לכבוש את עצמך, להשתנות ולהשכיל, ללמוד ולחזור וללמוד גם את הקשה והבלתי מובן. מציאות זו קובעת תקרת זכוכית של בינוניות מעל ראשם של מורים ותלמידים כאחד. עבורי אנשים נדירים אלו שאינם נכנעים לגבולולתיהם, אינם מוותרים לעצמם ולעולם לא יסתפקו במחצית הידע או הדרך. תלמידים נצחיים עבורם אין הר גבוהה מידי או מקום רחוק מידי. אלו המוכנים ללכת בדרך בצניעות ללא תנאי וללא גבול בהם אני רואה שותפים לדרך.

לצערי רבים מתרגלים שנים ואף עשורים מבלי להגיע להבנה מעמיקה, מבלי להשיג תנועה ועבודה הפנימית המשתלבות זו בזו והופכות לידע. מדוע זה קורה? מפני מידותיו של האדם מהווים בסיס לכן יש לעבוד עליהם יום יום, הכנות בלימוד ובהוראה הם אבני הבינין של הידע ועל המורה ללמד כדי ללמוד עם תלמידיו, הכנות ברצון ללמוד בעודך מלמד, התמדה בדרך ללא תנאי והיכולת לכבוש את עצמך ולהתעלות מעבר למגבלותיך אלו אבני הבניין של הקומות הגבוהות.

מורי לימדו אותי צניעות, התמדה וכנות.לא בדבריהם אלא בדוגמה אישית אותה ינקתי מהחיים לצידם, במהלך השנים למדתי כי הידע נגלה רק למי שבנה את מלוא הקומה כדי לקבל אותו. סבלנות, התמדה, כנות ואורח רוח הם תכונות שהופכות עם הזמן את התלמיד הראוי למורה ראוי. ומורה ראוי הוא רק זה שתמיד נשאר תלמיד.

״אמיר פרלמן״

בכדי לסייע לכם להבין את מהות הציון במבחני הסמכה כמדריך או מטפל בצ׳י קונג רפואי הכנו מקרא המסביר את דירוג הציונים

מהו ציון עובר בקורס מדריכי צ׳י קונג

ציון ״עובר״ משמעו סטודנט שהפגין בקיאות בעולם המושגים של הרפואה הסינית האנרגטית ועבר מבחן מעשי בצ׳י קונג אחת לפחות מתוך חמשת סדרות החובה וקיבל ציון מעל 70 ועד 85 בשיכלול הציונים משני בוחנים מוסמכים של מדיקל צ׳י קונג ישראל.
חשוב לציין שרבים מהמדריכים הטובים שלנו סיימו בציון עובר והציון משקף את רמתו בתום השנה הראשונה. לותק והכשרה בסדנאות יש משקל רב.

משמעות הציון סיימו בהצטיינות

ציון ״סיים או סיימה בהצטיינות״ משמעו סטודנט שהפגין בקיאות בעולם המושגים של הרפואה הסינית האנרגטית ועבר מבחן  מעשי על שתי סדרות צ׳י קונג מתוך חמשת סדרות החובה וקיבל ציון מעל 86 ועד 95 בשיכלול הציונים משני בוחנים מוסמכים של מדיקל צ׳י קונג ישראל. זהו ציון נדיר באופן יחסי ומנסיון עבר כ 2 עד 3 מכל 100 סטודנטים מגיעים לרמה זו בתום השנה הראשונה.

משמעות הציון סיימו בהצטיינות יתרה

ציון ״סיים או סיימה בהצטיינות יתרה״  אלה תלמידים יוצאי דופן שבתום השנה הראשונה הדגימו יכולת ביצוע ברמה המצדיקה ציון מעל 96 בשיכלול הציונים משני בוחנים מוסמכים של מדיקל צ׳י קונג ישראל ״סיים או סיימה בהצטיינות״ אלו מקרים בודדים שאינם מגיעים אפילו ל 1 מתוך מאה סטודנטים. תלמידים אלה מלבד כישרון רב מתאפיינים בהשקעה גדולה של זמן ומאמץ לאורך הקורס.

מדריכי צ'י קונג בתרגול בים
קורס מדריכי צ'י קונג רפואי
מדריכי צ'י קונג תרגול כל הסדרות ריטריט סוף שנה
דילוג לתוכן