סדנת ניי גונג מדיטציות למתרגלי צ'י קונג – QIGONG MEDITATION | פברואר 2024

סדנת ניי גונג מדיטציות למתרגלי צ'י קונג – QIGONG MEDITATION | פברואר 2024

סדנת ניי גונג, הסדנה מוקדשת ללימוד המדיטציות העיקריות בעולם הצ׳י קונג. ארבעה ימי לימוד בהם נתמקד בלימוד ותרגול המיומנויות הפנימיות הנדרשות על מנת לתרגל צ׳י קונג מתקדם.  ריטריט של חמישה ימי לימוד מלאים מיום א בצהריים עד חמישי בבוקר בלב המדבר צוקים. הסדנה מועברת במלואה ע״י אמיר פרלמן.

התודעה הנה הכלי העוצמתי ביותר והאתגר הגדול ביותר בעולם הצ׳י קונג. בכל אסכולות הצ׳י קונג השונות יש מסורת של תרגול של מדיטציות אלה בין אם הן מהזרם של צ׳י קונג רפואי, צ'י קונג לוחמני או צ׳י קונג לשם אריכות ימים. מיומנויות אלה מעצימות כל עבודה עם אנרגיית חיות (צ׳י) החל בתרגול טאי צ'י כאומנות לחימה ועד ריפוי בעבודה אנרגטית כגון הנחת ידיים, המחט הבלתי נראית והקרנה אנרגטית. עבור מתרגלים חדשים מומלץ לבקר
בערוץ היוטיוב העוסק בצ'י קונג וטאי צ'י בו תמצאו הרצאות על המדיטציה האמבריונית והמעגל המיקרוקוסמי.

הנושאים בהם נתמקד בסדנת ניי גונג:

  1. נשימה אמבריונית – רכישת שליטה בתודעה הרגשית וחיבור לעצמך המקורי yuan self.
  2. המעגל המיקרוקוסמי – הנעת האנרגיה במעגל האש ובמעגל הרוח – כלי מרכזי בצ׳י קונג תודעתי.
  3. נשימת ארבע פתחים – מהווה בסיס ל wei gong  בין אם לצורך אומנויות לחימה רכות בהן העוצמה מתבססת על צ׳י במקום כוח השרירים או לצורך עבודה של ריפוי בהקרנת אנרגיה.
  4. עבודה במעגל המים – הבסיס לצ׳י קונג לאריכות ימים הכנה ללימוד שטיפת מוח העצמות.

סדר היום בסדנה מידי יום מורכב כך:

  • במהלך סדנת ניי גונג חלוקה היא 50% תרגול ו- 50% תאוריה.
  • שעתיים ביום של עיון בחומר לשם הבנה של מהות כל מדיטציה, המטרה ודרכי העבודה הנכונות.
  • שעתיים מידי יום מוקדשות לחימום כל הגוף ותרגול  של סדרות הצ׳י קונג הרפואי או פורם טאי צ׳י שנועד ליישום החומר הנלמד בעבודה דינאמית כגו נשימת ארבע פתחים.
  • שעתיים מידי יום המוקדשות למדיטציות סטטיות תרגול מיומנויות בסיס של ניי גונג ללא תנועה.
  • שעה מידי יום מוקדשת ללימוד ותרגול עיסוי עצמי כתחזוקה יומית וחיזוק הערוצים האנרגטיים.
  • שעה בסוף כל יום מוקדשת לשאלות ותשובות.
סדנת ניי גונג מדיטציות מעולם הצ'י קונג
ניי גונג

מה זה ניי גונג ולמי זה מתאים?

ניי גונג כפי שהמשמעות המילולית מרמזת זו עבודה או מיומנות פנימית. במשך אלפי שנים השאמאנים הסינים, נזירים ואלכימאים חיפשו נתיב להתפתחות רוחנית, הארה, השלמה של יעודם בעולם. לשם כך הם פיתחו טכניקות יחודיות של אימון בהם התודעה היא הכלי המרכזי. התפתחות רוחנית, תודעתית היא מלאכה הדורשת שנים של עבודה, תרגול והתנסות. לכן רבות מהטכניקות שנלמדות בעולם הניי גונג נודעו כמאריכות את חיי המתרגל באופן מאוד משמעותי. מה גם שלכתחילה המטרה הייתה לתת זמן עבודה כאשר התכלית היא פתיחה של העין השלישית, כיום רוב העוסקים בתרגול זה עושים זאת כצ'אנ סואו צ'י קונג שמשמעו צ'י קונג לאריכות ימים Longevity Qigong.

דרך פיתוח חישה פנימית, לימוד המבנה האנרגטי של עצמך, הבנה של התהליכים האנרגטיים ובעיקר הרבה זמן תרגול ניתן לחוש את העוצמה הפיזית והאנרגטית כבר כעבור כמה ימי תרגול. סדנה זו נועדה לא רק כדי ללמוד על ניי גונג אלא לאפשר לכל מי שנושא זה קרוב לליבו זמן עבודה, לחיות את זה.

בלב המדבר מצאנו בית, מקום קסום בו ניתן להשאיר את רעש הרקע של העולם המודרני ואת שגרת החיים מאחור לארבע ימים מלאים של צלילת עומק לעולם קסום של לימוד ותרגול, לסלול את הדרך פנימה. מניסיון של סדנאות קודמות זה בדיוק מה שדרוש כדי להשיק מתרגל צ'י קונג לעולם הצ'י קונג התודעתי. הכלים שתרכשו בסדנה ילכו אתכם חזרה הביתה ותקוותנו היא שלאחר כמה ימים בהם חייתם וחוויתם את העוצמה שתרגול זה מעניק הוא יהפוך חלק משגרת חייכם.

אז למי זה מתאים?

מתרגלי צ'י קונג וטאי צ'י חדשים או ותיקים המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם ולהעצים את התרגול היומי, מתרגלי מדיטציה מכל סוג שמעוניינים להכיר את עולם הניי גונג, למי שכבר מתרגל ופשוט רוצה לקחת לעצמו כמה ימים של שקט במדבר המאפשר לשהות בתוך העולם הפנימי ולנוח ממרוץ החיים.

הסדנה כוללת לינה ארוחות וכל מה שאתם צריכים להביא זה את עצמכם ורצון ללמוד ולתרגל, כל השאר אנחנו מביאים 🙂 ניתן להתרשם מהמקום בעמוד סדנת ניי גונג בלב המדבר.

מיקום: מתחם לב המדבר, צוקים

תאריכים: יפורסם בקרוב

עלות למשתתף: 2650 ש״ח לארבעה ימים מלאים כולל לינה ושלוש ארוחות טבעוניות ביום

להרשמה או ברור פרטים על סדנת ניי גונג בלב המדבר דברו עם סימה או ודים 072-338-5321

ניי גונג סדנת מדיטציות מעולם הצ'י קונג

סדנת ניי גונג משתתפי הסדנה משתפים על החוויה שלהם

דילוג לתוכן