מדיקל צ'י קונג ישראל

לימודי צ'י קונג רפואי בישראל

מדיקל צ'י קונג ישראל הנו בית ספר להכשרת מדריכי צ'י קונג וטאי צ'י צ'ואן, בשמונה השנים האחרונות אנו מקיימים קורס הכשרת מדריכי צ'י קונג בפריסה ארצית בטבעון, פרדס חנה, הרצליה, ירושלים ובכפר האמנים צוקים שבערבה. כמו כן יש מסלול לימודי צ׳י קונג אונליין מלבד קורס הכשרת מדריכי צ'י קונג רפואי וכן קורס הכשרת מדריכי טאי צ'י יאנג סטייל. אנו מקיימים לימודי צ'י קונג למתקדמים ברחבי הארץ בהדרכתו האישית של אמיר פרלמן. בקבוצות לימודי צ'י קונג למתקדמים נלמדות הסדרות הגבוהות גם בתחום הצ'י קונג הרפואי וגם צ'י קונג לאריכות ימים.

לבוגרי הקורס המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם או לרכוש כלים טיפוליים מוצעות גם סדנאות מיקוד להסמכה כמטפלים בהן בסבב של ארבע שנים מועבר כל החומר הנלמד במסגרת הכשרה MQM מאסטר בצ'י קונג רפואי. במקביל מידי שנה מתקיימות שני אירועים לקהל הרחב. ביום הצ'י קונג והטאי צ'י הבינלאומי בהרצליה ובצוקים. למידע על יום הצ'י קונג והטאי צ'י הבינלאומי.

האתר הוקם ע"י אמיר פרלמן מייסד מדיקל צ'י קונג ישראל במטרה לתת שרות ללא עלות לקהילת המתרגלים דוברי העברית. האתר מתעדכן תדיר ותוכלו למצוא מידע רב וסרטוני וידאו שיסיעו לכם בתרגול ובלימוד צ'י קונג בין אם אתם לומדים במסגרת הכשרת מדריכים או מתרגלים לשם בריאות. הצופה מן הצד שחדש לו הנושא בוודאי שואל: אז מה זה צ'י קונג? ולמה כדאי לתרגל? מסתבר שמיליארד סינים אינם טועים.

תרגול צ'י קונג מהווה עבודה המחברת גוף ונפש, זוהי הלכה למעשה מדיטציה בתנועה שמטרתה לשפר את תפקוד האיברים הפנימיים החיוניים ובו זמנית לחזק ולהגמיש את הגוף כולו, בתרגול מושם דגש על חיבור נשימה לתנועה, סנכרון של מערכות הגוף השונות כיחידה אחת שלמה ופתיחה של ערוצי האנרגיה. תכונות אלה הן על קצה המזלג הסיבות שבזכותן מיליוני אנשים לדבוק בתרגול כבר למעלה משלשת אלפים שנה.

דרך האתר ניתן לקבל מידע ולבצע הרשמה לסדנאות צ'י קונג רפואי, לקורס הכשרת מדריכי צ'י קונג באזור תל אביב, אזור ירושלים, באזור צפון ובאזור דרום. המכללה הישראלית מקיימת מסלולי לימודים בחמש שלוחות הפזורות ברחבי הארץ כולה. קורס טאי צ'י עם אפשרות להסמכה כמדריכי טאי צ'י מתקיים השנה בהרצליה שלוחת מרכז וטבעון שלוחת צפון.

לימודי צ'י קונג לתלמידים מתקדמים בוגרי הקורסים מתקיימות בטבעון, פרדס חנה ובהרצליה כולן בהדרכה מלאה של אמיר פרלמן מייסד בית הספר.

אמיר פרלמן ופרופסור ג׳והנסון ראש המכון לרפואה סינית אנרגטית

פרופ ג'ונסון ראש המכון הבין לאומי לצ'י קונג רפואי ואמיר פרלמן מייסד מדיקל צ'י קונג ישראל

מה זה צ'י קונג ? מה זה טאי צ'י ומה הקשר ביניהם

נכון לומר כי צ'י קונג זו עבודה עם ביו-אנרגיה, פעילות גופנית המתקנת ומחדשת את הזרימה בערוצי האנרגיה הממלאים כל תא בגופנו באנרגיה המאפשרת חיים ומקיימת את הגוף הבריא. חכמת הרפואה הסינית האנרגטית בת אלפי השנים נלמדת דרך סדרות אותן ניתן לתרגל בכל גיל ובכל כושר גופני כדי להיטיב או לשמר את בריאותנו . מתוך קשב לגוף ולנפש, דרך סנכרון מערכות פנימיות וחיבור נשימה ותנועה אנו לומדים את הדרך לאיזון אנרגטי.

פירוש מילולי, המילה צ'י משמעותה ביו אנרגיה והמילה גונג משמעותה מיומנות. מיומנות בעבודה עם ביו-אנרגיה. בעולם הצ׳י קונג ישנן שלש קטגוריות עיקריות והן: צ'י קונג תודעתי, צ'י קונג רפואי וצ'י קונג לאמנויות לחימה כגון טאי צ'י באגוואה זנג וכדומה. במדיקל צ'י קונג ישראל אנו מלמדים גם צ'י קונג לאריכות ימים. מדיטציות מעולם הצ'י קונג וכן סדנאות מיקוד להכשרת מטפלים בצ'י קונג רפואי. את הצ'י קונג לאומנויות לחימה אנו מיישמים דרך לימוד טאי צ'י ואפליקציות הלחימה הנובעות מהפורם (קאטה) המסורתי. כמו כן לימוד לחימה עם מוט ארוך Bo Staff.

ניי גונג או עבודה תודעתית ניתן ללמוד ולתרגל פעמיים בשנה בסדנאות ניי גונג המתקיימות בריטריט סנטר לב המדבר בצוקים. ניי קונג הנו חלק משמעותי עבור תלמידי צ'י קונג מתקדמים המבקשים לקחת את הלימודי צ'י קונג צעד קדימה שכן לא ניתן להיכנס לעולם הצ'י קונג המתקדם ללא מיומנות בעבודה תודעתית.

טאי צ'י אמיר פרלמן ומאסטר יאנג ג׳ווינג מינג

אמיר פרלמן ומאסאר יאנג מבכירי המורים לטאי צ'י יאנג סטייל בריטריט טאי צ'י במירנדה

דילוג לתוכן