אמיר פרלמן ותלמידי קבוצות צ׳י קונג למתקדמים בסדנת צלילים מרפאים

צ'י קונג וטאי צ'י לתלמידים מתקדמים

קבוצות לימוד צ'י קונג למתקדמים

קבוצות צ'י קונג וטאי צ'י לתלמידים מתקדמים מיועדות לבוגרי קורס מדריכי צ'י קונג רפואי של מדיקל צ׳י קונג ישראל או לבוגרים מוסמכים של תוכניות הכשרה אחרות בצ’י קונג כגון מכללת ווינגייט, ברושים, רידמן או תכניות לימודים רציניות המתקיימות בחו”ל. תלמידים שבחרו שלא להיבחן בסוף הקורס הכשרת מדריכי צ'י קונג יכולים אף הם להירשם וללמוד בכדי להעמיק את ידיעותיהם, כל תלמיד יכול להתקדם בקבוצות לימוד אלו בקצב שלו.

מעבר למפגשים השבועיים של קבוצות לימוד צ'י קונג וטאי צ'י למתקדמים, יתקיימו שיעורי אונליין בהם יועברו התיאוריה, מבואות היסטוריים, פילוסופיה, והבנה מעמיקה של המבנה האנרגטי האנושי. מלבד סדרות הצ'י קונג למתקדמים נעסוק בלימוד עיסוי צ'י קונג, מדיטציות מעולם הצ'י קונג, הבנה של הצ'אקרות ותיפקודן, סודות הצ'י קונג לאריכות ימים Chang Sao Qigong.

תלמידי קבוצות המתקדמים יכולים לבחירתם להשתתף בסדנאות המיקוד הפתוחות בפני בוגרי קורס מדריכי צ'י קונג או בוגרי הקורס המשולב מדריכי צ'י קונג וטאי צ'י.

כל תלמיד יוכל להיבחן כמטפל בצ'י קונג רפואי לאחר שסיים את לימודי החובה שהם קורס הכשרת המדריכים והמודול ברפואה סינית אנרגטית הנלמד כסדנת מיקוד בת חמישה ימים. מעבר לכך על תלמיד לבחור לכל הפחות שני תחומי התמחות. תחומי ההתמחות של כל מטפל יצויינו בתעודה.

למסיימים את מלוא מסלול הלימודים שמונה מודולים בסך הכל תינתן האפשרות לגשת למבחן הסמכה כ MQM תואר של מאסטר בצ'י קונג רפואי Medical Qigong Master. התואר יינתן מטעם המכללה הישראלית לאמנויות פנימיות.

מטרת הלימודים

 • בניית מסגרת לימודים רב שנתית המאפשרת לימוד מעמיק של צ'י קונג רפואי, צ'י קונג תודעתי והעמקה בסדרות הצ'י קונג למתקדמים.
 • לימודי צ'י קונג מתקדמים או לימודי המשך מאפשרים לימוד הפילוסופיה וההיסטורי מאחורי התרגול.
 • הכשרת מטפלים ברמה גבוהה והקניית הבסיס הנדרש בכדי לעבוד כמטפל בצ’י קונג רפואי טיפולי. בסמינרים המיוחדים לנושאים ספציפיים תלמידים יעברו התמחות ויוכלו להיבחן להסמכה כמטפל.
 • הבנה של המבנה האנרגטי של האדם,, עבודה פנימית – Nei Gong, מסלולי הזרימה האנרגטית ומטרתם, עבודה תודעתית כבסיס לתנועה נכונה בין אם בסדרות צ'י קונג רפואי או באמנויות לחימה רכות, רכישת שליטה בהנעת הצ'י בתוך הגוף ומחוצה לו. עיסוי צ'י קונג ואקופרסורה.

מבנה והיקף הלימודים בקבוצות מתקדמים

הלימודים בקבוצות המתקדמים יתקיימו כשנת לימודים אקדמית בת 28 מפגשים הכוללים:

 • 2.5 שעות פרונטלי: לימוד צ'י קונג וטאי צ'י כתרגול לשם בריאות.
 • בנוסף יש אפשרות להתחבר לשיעור ניי גונג (מדיטציה אמבריונית, המעגל המיקרוקוסמי ועוד…) המתקיימים לכלל תלמידי מדיקל צ'י קונג השעה והיום משתנים מדי שנת לימודים.
 • חומרי העשרה אופציונאליים באינטרנט (ללא עלות נוספת):
  • אפשרות לחזור על קורס מדריכים המועבר אונליין עם אמיר וצוות ההוראה של הקורס מדריכים אונליין.
  • גישה חופשית למאגר הרצאות והשיעורים משנים עברו הכוללים חומרי רקע טקסטואליים ושיעורי וידאו המיועדים למיקוד, עיון ותרגול רציף.

אודות המורה

אמיר פרלמן – מאסטר בצ'י קונג רפואי (הינאן סין) בוגר המכללה האקדמית וינגייט. למד ניי גונג אצל מאסטר וון שו יו (האנגזאו סין). תלמיד אישי של פרופסור ג'רי אלן ג’והנסון בתחום הרפואה הסינית האנרגטית ותלמידו של מאסטר יאנג ג'ווינג מינג לטאי צ'י צ'ואן יאנג סטייל אמיר הנו מייסד מדיקל צ'י קונג ישראל משנה״ל 2020-21 מעביר קורס הכשרת מורים לטאי צ'י. בשנת 2022 הקים את המכללה הישראלית כארגון גג המאגד תחתיו את לימודי הצ'י קונג, טאי צ'י ולימודי עבודה תודעתית מדיטציות מעולם הצ'י קונג ניי גונג.

במה נתמקד בקבוצות המתקדמים

 • משנתו של בודהידהארמה (Da Mo) – סדרת יי ג׳ין ג׳ינג בהעמקה עם העבודה האנרגטית והתודעתית שהן עיקרה.
 • לימוד הסדרות, החימומים ושיטות העיסוי שנועדו כהכנה של הגוף לעבודה עם הקרנת אנרגיה או אמנויות לחימה.
 • לימוד טאי צ'י מהפן הפילוסופי, היסטורי והבנה מעמיקה של הטריגרמות (Ba Gua) שהן ההשראה הרעיונית לכל תנועות הבסיס.
 • לימוד ותרגול עיסוי צ'י קונג רפואי וטיפול באקופרסורה למחלות מערכתיות כגון פיברומיאלגיה, פרקינסון וטרשת נפוצה.
 • צ'י ניי צ'אנג: טיפול בזוגות להסרת רגשות הנרשמים באיברי הגוף והרקמות, הסרת התניות עצביות המשפיעות על עמוד השדרה ומונעות זרימה אנרגטית תקינה.
 • לימוד לצורך הבנה מעמיקה של כל שלב בתרגול המדיטציה האמבריונית, עיסוי עצמי לתחזוקה עצמית – הבסיס לניי גונג (Nei Gong)

מיקום וזמנים:

הקבוצות למתקדמים יתקיימו בטבעון והרצליה.

 • טבעון: ימי ד' בערב בין השעות 16:00 עד 18:30 בסטודיו ליוגה של מיכל כרמון, רחוב החורש 5. תחילת הלימודים  אוקטובר 2023.
 • הרצליה:  ימי שני בין השעות 10:00-12:30 מרכז תאו רחוב וינגייט 168 הרצליה.

עלות שנת לימודים:

למסדירים הרשמה ותשלום לפני ה 30 במאי, המחיר (הישן) בסך 4950 ש"ח יישאר המחיר, לאחר מכן אנו נאלצים לעשות עדכון בשל התייקרות האולמות והביטוח והמחיר החדש יעמוד על 5,500 ש"ח. כאשר תשלום של 10% במעמד ההרשמה כדמי רצינות (ניתן לחלוקה ל 3 תשלומים) והיתרה בפריסה עד 10 תשלומים, החיוב הראשון מתחיל באוקטובר 2023 ומסתיים בפריסה מקסימלית ביולי 2023. אפשר בויזה או בהוראת קבע שאינה תופסת מסגרת אשראי.
ההרשמה תיסגר בסוף יולי או כאשר מכסת התלמידים באולם מלאה הראשון מבין שניהם. אנא ראו מספר מקומות לרישום קבוצת לימוד.

מספר המקומות מוגבל ולכן מי שחשוב לו להיות בקבוצה ספציפית בבקשה להירשם ולא לחכות לרגע האחרון!

כמה מילים מאמיר על לימודי המשך המיועדים לתלמידי צ'י קונג מתקדמים

מדוע צריך קבוצות תרגול לתלמידים מתקדמים?
ישנן סדרות אותן ניתן ללמוד תוך חודשים ספורים ולהעמיק את התרגול במרוצת השנים ככל שנשקיע בהן יותר שעות טיסה, אך יש גם סדרות מתקדמות שנרכשות בשנים של עבודה ואותן לא יכולתי להכניס למסגרת של קורס שנתי. אם זאת לא סוג התרגול אלא איכויות הביצוע הם שמשתנות משנה לשנה, המיוחד בקבוצות צ'י קונג וטאי צ'י לתלמידים מתקדמים זה שהפוקוס בתרגול זז פנימה ככל שהשליטה גדולה יותר בסדרות הצ'י קונג ובפורם טאי צ'י.

בקבוצה זו אנו לומדים יחד מדריכים ומטפלים ותיקים עם בוגרי הקורס מהשנה שחלפה ומטפלים שהוסמכו זה עתה. הלימוד בקבוצה מטרתו לא רק לרכוש תעודה או להשתלם בתחום חדש, אלא לתת יותר עומק ותוקף לכל מה שכבר למדנו. כל אחד ואחת לוקחים החלטה באיזה צד של עולם רחב זה הם מעוניינים להתמחות. הניסיון לימד אותי כי הכשרת מורים ראויים בעלי שיעור קומה ומטפלים טובים לוקחת זמן. בעוד שלהדריך קבוצות תרגול וללמד סדרה ברמה טובה בהחלט אפשרי בסוף שנת לימודים אקדמית אחת להגיע לשליטה והבנה מעמיקה, בתחום הזה זה דורש זמן. לימוד צ'י קונג לא נגמר בתרגול סדרה אלא מחייב עיון, התבוננות פנימית, הבנת יחסי הגומלין של התודעה מול החומר, בחינה של הפילוסופיה שמאחורי כל סדרה, מדיטציה או פרוטוקול טיפולי. ולאחר שהבנו ועלינו מדרגה, שוב לתרגל, לבחון, לחוות ולהתבונן פנימה בחיפוש אחר האיזון הפנימי בגוף ובנפש. בקיצור it takes time and effort to master it.

בסוף  כל שנה תלמידים יוכלו על פי בחירתם להיבחן להסמכה על פי כישוריהם. מלבד הבחינה המעשית תהיה גם בחינה על השליטה בתיאוריה מאחורי כל הסמכה ספציפית כמטפל או מדריך. את הבחינות אמיר יקיים באחד על אחד בתאום מראש לשבוע הראשון של יולי בכל שנה. מי שיעמוד בדרישות ההסמכה תינתן תעודה של מטפל בצ'י קונג – Medical Qigong Therapist עם ציון ההתמחות הספציפית. לתואר מאסטר Master of Medical Qigong נדרשות לפחות ארבע התמחויות טיפוליות ספציפיות, שליטה בעבודה אנרגטית, בקיאות במושגים והבנה של תרשים הזרימה האנרגטי ברפואה הסינית, וכמובן שליטה בכל שמונה הסדרות הנלמדות ברמה גבוהה. ציון עובר הינו 80 ומעלה.

כפי שכל מי שסיים את שנת הלימודים הראשונה יודע, הרווח הגדול ביותר מכל שנה נוספת של תרגול ולימוד, זה תמיד התרגול עצמו והידע הנרכש ממנו. כל מדריך, מורה ומטפל ראוי לו שיתרגל תדיר, יעמיק משנה לשנה ויחיה את המשנה אותה הוא מלמד וכך יהווה בגופו כרטיס ביקור לרפואה הסינית האנרגטית ודוגמה חיה לדברי חווא-טו על תרגול הדאו יין: "דלת שנמצאת בשימוש תדיר ציריה אינם מחלידים לעולם".

מידע נוסף על לימודי צ'י קונג >>

לחצו כאן לצפייה בהסכם השימוש, מדיניות הפרטיות ומדיניות הביטולים לקורסים.

נושא הסדנא: קבוצות מתקדמות צ'י קונג וטאי צ'י

דילוג לתוכן