צ'י קונג וטאי צ'י לתלמידים מתקדמים

קבוצות צ'י קונג לתלמידים מתקדמים מיועדות בראש ובראשונה להעמקה עבור בוגרי קורס מדריכי צ'י קונג וטאי צ’י של מדיקל צ׳י קונג ישראל שסיימו מסלול של 3 שנות לימוד או לבוגרים מוסמכים של תוכניות הכשרה אחרות בצ’י קונג כגון מכללת ווינגייט, ברושים, רידמן או תכניות לימודים רציניות המתקיימות בחו”ל. בקבוצות לימוד אלו כל תלמיד מתקדם בקצב שלו.

תכנית הלימודים בקבוצות צ׳י קונג למתקדמים נועדה לאפשר תרגול מעמיק במסגרת מובנית בה אנו מידי שנה בוחרים נושא מתוך קאנון הסדרות של הצ׳י קונג הרפואי, אותה אנו לומדים גם מצד הביצוע המדויק הפיזי וגם מצד המיומנות הפנימית – ניי ג’יה. בנוסף לכך, בקבוצות אלה אנו עוסקים גם בנושא של צ׳י קונג לאריכות ימים, צ׳י קונג מסאג׳, הערוצים הראשוניים, מערכת הצ׳אקרות ותפקודן ובמבנה האנרגטי של האדם.

מעבר למפגשים הפרונטליים לנרשמים לקבוצות צ’י קונג מתקדמים יש אפשרות להשתתף במפגשים אונליין של הקורס הרב שנתי בהם אנו לומדים על ההיסטוריה והפילוסופיה מאחורי סדרות הצ’י קונג, מיקוד מעשי עם אמיר על הסדרות ועל הפורם טאי צ׳י יאנג סטייל המסורתי ושיעורים העוסקים בפרוטוקולים טיפוליים הנגזרים מתוך הסדרות הנלמדות בקורס צ’י קונג וטאי צ’י הרב שנתי.

לכל תלמידי המכללה בכל הקבוצות יש גישה מלאה למאגר שיעורי וידאו באזור הסטודנטים בו תמצאו את שיעורי המיקוד המעשי על סדרות הצ׳י קונג, על הפורם טאי צ׳י ושיעורי תיאוריה שהועברו במסגרת הקורס משנת 2020 ועד היום. מאגר זה מתעדכן מידי סמסטר.

צ׳י קונג לימודי המשך להכשרת מטפלים

תלמידי קבוצות המתקדמים יכולים לבחירתם להשתתף בסדנאות המיקוד הפתוחות בפני בוגרי קורס מדריכי צ'י קונג או בוגרי הקורס המשולב מדריכי צ'י קונג וטאי צ'י.

כל תלמיד יוכל להיבחן כמטפל בצ'י קונג רפואי לאחר שסיים את לימודי החובה שהם קורס הכשרת המדריכים והמודול ברפואה סינית אנרגטית הנלמד כסדנת מיקוד בת חמישה ימים. מעבר לכך על תלמיד לבחור לכל הפחות שני תחומי התמחות. תחומי ההתמחות של כל מטפל יצויינו בתעודה.

למסיימים את מלוא מסלול הלימודים – שישה מודולים בסך הכל תינתן האפשרות לגשת למבחן הסמכה כ MQM תואר של מאסטר בצ'י קונג רפואי Medical Qigong Master. התואר יינתן מטעם המכללה הישראלית לאמנויות פנימיות.

מטרת הלימודים

  • בניית מסגרת לימודים רב שנתית המאפשרת לימוד מעמיק של צ'י קונג רפואי, צ'י קונג תודעתי והעמקה בסדרות הצ'י קונג למתקדמים.
  • לימודי צ'י קונג מתקדמים או לימודי המשך מאפשרים לימוד הפילוסופיה וההיסטוריה מאחורי התרגול.
  • הכשרת מטפלים ברמה גבוהה והקניית הבסיס הנדרש בכדי לעבוד כמטפל בצ’י קונג רפואי טיפולי. בסמינרים המיוחדים לנושאים ספציפיים תלמידים יעברו התמחות ויוכלו להיבחן להסמכה כמטפלים.
  • הבנה של המבנה האנרגטי של האדם, עבודה פנימית – Nei Gong, מסלולי הזרימה האנרגטית ומטרתם, עבודה תודעתית כבסיס לתנועה נכונה בין אם בסדרות צ'י קונג רפואי או באמנויות לחימה רכות, רכישת שליטה בהנעת הצ'י בתוך הגוף ומחוצה לו, עיסוי צ'י קונג ואקופרסורה.

במה נתמקד בקבוצות המתקדמים

  • משנתו של בודהידהארמה (Da Mo) – סדרת יי ג׳ין ג׳ינג בהעמקה עם העבודה האנרגטית והתודעתית שהן עיקרה.

  • לימוד הסדרות, החימומים ושיטות העיסוי שנועדו כהכנה של הגוף לעבודה עם הקרנת אנרגיה או אמנויות לחימה.

  • לימוד ותרגול עיסוי צ'י קונג רפואי וטיפול באקופרסורה למחלות מערכתיות כגון: פיברומיאלגיה, פרקינסון וטרשת נפוצה.

מבנה והיקף הלימודים בקבוצות מתקדמים

הלימודים בקבוצות המתקדמים יתקיימו כשנת לימודים אקדמית בת 28 מפגשים הכוללים 2.5 שעות של לימוד פרונטלי: לימוד צ'י קונג כתרגול לשם בריאות.

מיקום וזמנים:
הקבוצות למתקדמים יתקיימו בטבעון והרצליה.

  • טבעון: ימי רביעי בערב בין השעות 16:00-18:30 בסטודיו ליוגה של מיכל כרמון, רחוב החורש 5. תאריך תחילת הלימודים 30.10.2024

  • הרצליה: ימי שני בין השעות 10:30-13:00 מרכז תאו רחוב וינגייט 168 הרצליה. תאריך תחילת הלימודים 28.10.2024

עלות שנת לימודים:

לנרשמים במסגרת ההרשמה המוקדמת עד ל 31 במאי, שכר הלימוד הינו 5000 ש״ח.  לאחר ה 31 במאי שכר הלימוד יעמוד על 5500 ש״ח.

במעמד ההרשמה ישולמו מראש דמי הרשמה בסך 550 ש״ח.

דמי ההרשמה אינם מוחזרים!

מספר המקומות מוגבל ולכן מי שחשוב לו להיות בקבוצה ספציפית בבקשה להירשם ולא לחכות לרגע האחרון!

לפרטים המלאים אודות הסכם השימוש, מדיניות הפרטיות, מדיניות הביטולים ולהרשמה לחצו כאן

אודות המורה

אמיר פרלמן – מאסטר בצ'י קונג רפואי (הינאן סין) בוגר המכללה האקדמית וינגייט. למד ניי גונג אצל מאסטר וון שו יו (האנגזאו סין). תלמיד אישי של פרופסור ג'רי אלן ג’והנסון בתחום הרפואה הסינית האנרגטית ותלמידו של מאסטר יאנג ג'ווינג מינג לטאי צ'י צ'ואן יאנג סטייל אמיר הנו מייסד מדיקל צ'י קונג ישראל משנה״ל 2020-21 מעביר קורס הכשרת מורים לטאי צ'י. בשנת 2022 הקים את המכללה הישראלית כארגון גג המאגד תחתיו את לימודי הצ'י קונג, טאי צ'י ולימודי עבודה תודעתית מדיטציות מעולם הצ'י קונג ניי גונג.

כמה מילים מאמיר על לימודי המשך המיועדים לתלמידי צ'י קונג מתקדמים

מדוע צריך קבוצות תרגול לתלמידים מתקדמים?

ישנן סדרות אותן ניתן ללמוד תוך חודשים ספורים ולהעמיק את התרגול במרוצת השנים ככל שנשקיע בהן יותר שעות טיסה, אך יש גם סדרות מתקדמות שנרכשות בשנים של עבודה ואותן לומדים ברמת הביצוע הנכון בקורס הרב שנתי. אולם לימוד זה הינו ברמת ״החיצוניות של הסדרה״ ואילו את העומק ופנימיות הסדרה אנו רוכשים לאורך שנות תרגול רבות. מניסיון אישי כמורה ומתרגל החוויה והתובנה הנבנית מחזרה, המיוחד בקבוצות צ'י קונג לתלמידים מתקדמים זה שהפוקוס בתרגול זז פנימה ככל שהשליטה גדולה יותר בסדרות הצ'י קונג ובפורם טאי צ'י.

בקבוצה זו אנו לומדים יחד – מדריכים ומטפלים ותיקים עם בוגרי הקורס מהשנה שחלפה ומטפלים שהוסמכו זה עתה. הלימוד בקבוצה מטרתו לא רק לרכוש תעודה או להשתלם בתחום חדש, אלא לתת יותר עומק ותוקף לכל מה שכבר למדנו. כל אחד ואחת לוקחים החלטה באיזה צד של עולם רחב זה הם מעוניינים להתמחות. הניסיון לימד אותי כי הכשרת מורים ראויים בעלי שיעור קומה ומטפלים טובים לוקחת זמן. בעוד שלהדריך קבוצות תרגול וללמד סדרה ברמה טובה בהחלט אפשרי בסוף שנת לימודים אקדמית אחת, אך להגיע לשליטה והבנה מעמיקה בתחום זה נדרש זמן. לימוד צ'י קונג לא נגמר בתרגול סדרה אלא מחייב עיון, התבוננות פנימית, הבנת יחסי הגומלין של התודעה מול החומר, בחינה של הפילוסופיה שמאחורי כל סדרה, מדיטציה או פרוטוקול טיפולי. ולאחר שהבנו ועלינו מדרגה, שוב לתרגל, לבחון, לחוות ולהתבונן פנימה בחיפוש אחר האיזון הפנימי בגוף ובנפש –  it takes time and effort to master it.

דילוג לתוכן