קבוצות מתקדמות צ'י קונג וטאי צ'י

אמיר פרלמן ותלמידי קבוצות צ׳י קונג למתקדמים בסדנת צלילים מרפאים

קבוצות מתקדמות צ'י קונג וטאי צ'י

קבוצות לימוד צ'י קונג למתקדמים

קבוצות לימודי צ'י קונג למתקדמים, טאי צ׳י וצ׳י קונג תודעתי מיועדות לבוגרי קורס מדריכי צ'י קונג רפואי של מדיקל צ׳י קונג ישראל או לבוגרים מוסמכים של תוכניות הכשרה אחרות בצ’י קונג כגון מכללת ווינגייט, ברושים או תכניות לימודים רציניות המתקיימות בחו”ל.
תלמידים שבחרו שלא להיבחן בשנה א' יכולים אף הם להירשם וללמוד בכדי להעמיק את ידיעותיהם, כל תלמיד יכול להתקדם בקבוצות לימוד אלו בקצב שלו.

במקביל, מעבר למפגשים השבועיים של קבוצות לימוד צ'י קונג וטאי צ'י למתקדמים, יתקיימו מדי שנה סדנאות מיקוד. בסדנאות המיקוד בוגרי קורס הכשרת מדריכים יוכלו לרכוש כלים טיפוליים ולעבור מבחן הסמכה כמטפל.
כל תלמיד יוכל להיבחן כמטפל בצ'י קונג רפואי לאחר שסיים את לימודי החובה שהם קורס הכשרת המדריכים והמודול ברפואה סינית אנרגטית הנלמד כסדנת מיקוד בת חמישה ימים. מעבר לכך על תלמיד לבחור לכל הפחות שני תחומי התמחות. תחומי ההתמחות של כל מטפל תצויינו בתעודה.
בהמשך ניתן יהיה להיבחן גם כמאסטר בצ'י קונג רפואי (לתואר מאסטר Master of Medical Qigong נדרשות לפחות ארבע התמחויות טיפוליות ספציפיות).

מטרת הלימודים

 • בניית מסגרת לימודים רב שנתית המאפשרת לימוד מעמיק של צ'י קונג רפואי, צ'י קונג לאמנויות לחימה וטאי צ'י צ'ואן, הכוללת את הפן התיאורטי, הפילוסופי וההיסטורי מאחורי אמנויות אלה.
 • הכשרת מטפלים ברמה גבוהה והקניית הבסיס הנדרש בכדי לעבוד כמטפל בצ’י קונג רפואי טיפולי. בסמינרים המיוחדים לנושאים ספציפיים תלמידים יעברו התמחות ויוכלו להיבחן להסמכה כמטפל.
 • העמקת ההבנה של המבנה האנרגטי של האדם, היכרות עם אבחנה לפי יין ויאנג, חמשת הטיפוסים בהתאמה לתורת חמשת היסודות, עבודה פנימית – Nei Gong, מסלולי הזרימה האנרגטית ומטרתם, עבודה תודעתית כבסיס לתנועה נכונה בין אם בסדרות צ'י קונג רפואי או באמנויות לחימה רכות, רכישת שליטה בהנעת הצ'י בתוך הגוף ומחוצה לו. עיסוי צ'י קונג ואקופרסורה.

מבנה והיקף הלימודים בקבוצות מתקדמים

הלימודים בקבוצות המתקדמים יתקיימו כשנת לימודים אקדמית בת 28 מפגשים הכוללים:

 • 3.5 שעות אקדמיות פרונטלי: לימוד צ'י קונג וטאי צ'י.
 • 2 שעות אקדמיות אונליין תיאוריה, פילוסופיה ומדיטציות.
 • חומרי העשרה אופציונאליים באינטרנט (ללא עלות נוספת):
  • שעתיים אקדמית תיאוריה: מבואות היסטוריים, פילוסופיה ואפליקציות טיפוליות.
  • אפשרות לחזור על קורס מדריכים עם אמיר בזום – 4 שעות אקדמיות של קורס מדריכים.
  • גישה חופשית למאגר הקורסים המעמיקים על הסדרות הנלמדות – הכוללים חומרי רקע טקסטואליים ושיעורי וידאו הכוללים מיקוד ותרגול רציף.

אודות המורה

אמיר פרלמן – מאסטר בצ'י קונג רפואי (סין) ובוגר המכללה האקדמית וינגייט. תלמיד אישי של פרופסור ג'רי.א ג’והנסון בתחום הרפואה הסינית האנרגטית ותלמידו של מאסטר יאנג ג'ווינג מינג לטאי צ'י צ'ואן יאנג סטייל אמיר הנו מייסד מדיקל צ'י קונג ישראל ומפתח מסלול לימודי ריפוי ושיקום בתנועה עבור מדיקל צ'י קונג ישראל.

במה נתמקד בקבוצות המתקדמים

 • משנתו של בודהידהארמה (Da Mo) – סדרת יי ג׳ין ג׳ינג בהעמקה עם העבודה האנרגטית והתודעתית שהן עיקרה.
 • לימוד הסדרות, החימומים ושיטות העיסוי שנועדו כהכנה של הגוף לעבודה עם הקרנת אנרגיה או אמנויות לחימה.
 • לימוד טאי צ'י מהפן הפילוסופי, היסטורי והבנה מעמיקה של הטריגרמות (Ba Gua) שהן ההשראה הרעיונית לכל תנועות הבסיס.
 • לימוד ותרגול עיסוי צ'י קונג רפואי וטיפול באקופרסורה למחלות מערכתיות כגון פיברומיאלגיה, פרקינסון וטרשת נפוצה.
 • לימוד לצורך הבנה מעמיקה של כל שלב בתרגול המדיטציה האמבריונית, עיסוי עצמי לתחזוקה עצמית – הבסיס לניי גונג (Nei Gong)

מיקום וזמנים:

הקבוצות למתקדמים יתקיימו בטבעון, פרדס חנה ותל אביב .

 • טבעון: ימי ד' בערב בין השעות 16:00 עד 19:00 בסטודיו ליוגה של מיכל כרמון, רחוב החורש 5. תחילת הלימודים 6 אוקטובר 2021.
 • פרדס חנה: ימי ג' בין השעות 10:30 עד 13:00 ביוניקורן, מתחם האורוות ליד הבי"ס החקלאי. תחילת הלימודים 5 אוקטובר 2021.
 • תל אביב: ימי ב' בין השעות 10:00 עד 12:30 במרכז טרילותרפיה של ניסים אמון, רחוב שונצינו 16, קומה 3. תאריך תחילת הלימודים 3 אוקטובר 2021.
 • שיעור תיאוריה אונליין : ימי ה בין השעות 19:00 עד 20:30 , השיעור מועבר בזום מצולם ונשמר באזור באתר השמור לתלמידי קבוצות המתקדמים.

ההרשמה תתקיים במהלך החודשים מרץ-אפריל-מאי-יוני- ותיסגר ב 1 ליולי 2021 כאשר אנו יוצאים לחופשת הקיץ!

עלות שנת לימודים:

4950 ש"ח. את שכר הלימוד ניתן לשלם עד 10 תשלומים ללא ריבית.
דמי הרשמה בסך 650 ש"ח ישולמו מראש בתשלום אחד ויקוזזו מהעלות הכוללת.

מספר המקומות מוגבל ולכן מי שחשוב לו להיות בקבוצה ספציפית בבקשה להירשם ולא לחכות לרגע האחרון!

כמה מילים מאמיר על לימודי המשך לבוגרי מדיקל צ'י קונג ישראל

ישנן סדרות אותן ניתן ללמוד תוך חודשים ספורים ולהעמיק את התרגול במרוצת השנים ככל שנשקיע בהן יותר שעות טיסה, אך יש גם סדרות מתקדמות שנרכשות בשנים של עבודה ואותן לא יכולתי להכניס למסגרת של קורס שנתי. לכן השנה לאחר ארבעה מחזורים בהם הכשרנו קרוב למאתיים מדריכים בתחום הצ'י קונג הרפואי, אנחנו פותחים קבוצה של מתקדמים ללימוד סדרות צ'י קונג מתקדמות. בקבוצה זו אנו לומדים יחד מדריכים ומטפלים ותיקים עם בוגרי הקורס מהשנה שחלפה ומטפלים שהוסמכו זה עתה. הלימוד בקבוצה מטרתו לא רק לרכוש תעודה או להשתלם בתחום חדש, אלא לתת יותר עומק ותוקף לכל מה שכבר למדנו. כל אחד ואחת לוקחים החלטה באיזה צד של עולם רחב זה הם מעוניינים להתמחות. הניסיון לימד אותי כי הכשרת מורים ראויים בעלי שיעור קומה ומטפלים טובים לוקחת זמן. בעוד שלהדריך קבוצות תרגול וללמד סדרה ברמה טובה בהחלט אפשרי בסוף שנת לימודים אקדמית אחת להגיע לשליטה והבנה מעמיקה, בתחום הזה זה דורש זמן. לימוד צ'י קונג לא נגמר בתרגול סדרה אלא מחייב עיון, התבוננות פנימית, הבנת יחסי הגומלין של התודעה מול החומר, בחינה של הפילוסופיה שמאחורי כל סדרה, מדיטציה או פרוטוקול טיפולי. ולאחר שהבנו ועלינו מדרגה, שוב לתרגל, לבחון, לחוות ולהתבונן פנימה בחיפוש אחר האיזון הפנימי בגוף ובנפש. בקיצור it takes time and effort to master it.

בסוף  כל שנה תלמידים יוכלו על פי בחירתם להיבחן להסמכה על פי כישוריהם. מלבד הבחינה המעשית תהיה גם בחינה על השליטה בתיאוריה מאחורי כל הסמכה ספציפית כמטפל או מדריך. את הבחינות אמיר יקיים באחד על אחד בתאום מראש לשבוע הראשון של יולי בכל שנה. מי שיעמוד בדרישות ההסמכה תינתן תעודה של מטפל בצ'י קונג – Medical Qigong Therapist עם ציון ההתמחות הספציפית. לתואר מאסטר Master of Medical Qigong נדרשות לפחות ארבע התמחויות טיפוליות ספציפיות, שליטה בעבודה אנרגטית, בקיאות במושגים והבנה של תרשים הזרימה האנרגטי ברפואה הסינית, וכמובן שליטה בכל שמונה הסדרות הנלמדות ברמה גבוהה. ציון עובר הינו 80 ומעלה.

כפי שכל מי שסיים את שנת הלימודים הראשונה יודע, הרווח הגדול ביותר מכל שנה נוספת של תרגול ולימוד, זה תמיד התרגול עצמו והידע הנרכש ממנו. כל מדריך, מורה ומטפל ראוי לו שיתרגל תדיר, יעמיק משנה לשנה ויחיה את המשנה אותה הוא מלמד וכך יהווה בגופו כרטיס ביקור לרפואה הסינית האנרגטית ודוגמה חיה לדברי חווא-טו על תרגול הדאו יין: "דלת שנמצאת בשימוש תדיר ציריה אינם מחלידים לעולם".

מידע נוסף על לימודי צ'י קונג >>

לחצו כאן לצפייה בהסכם השימוש, מדיניות הפרטיות ומדיניות הביטולים לקורסים.

נושא הסדנא: קבוצות מתקדמות צ'י קונג וטאי צ'י

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
Call Now Button050-8324038 דילוג לתוכן