סדנאות הכשרת מטפלים

סדנאות צ'י קונג רפואי | הכשרת מטפלים

צ׳ קונג הכשרת מטפלים – למי מיועדות הסדנאות ?

הסדנאות מיועדות לבוגרי קורס מדריכי צ'י קונג רפואי של מדיקל צ׳י קונג ישראל או לבוגרים מוסמכים של קורס צ׳י קונג טיפולי ממסגרות אחרות כגון : מכללת ווינגייט, ברושים או תוכניות לימודים רציניות המתקיימות בחו”ל.

תלמידים שבחרו שלא להיבחן בתום קורס הכשרת המדריכים יכולים אף הם להירשם וללמוד בסדנאות המיקוד אך בכדי לקבל הסמכה כמטפל בצ'י קונג רפואי עליהם להשלים את דרישות קורס הכשרת מדריכים ולהיבחן על אחת מסדרות היסוד.

מה יכללו הלימודים בסדנאות צ'י קונג רפואי?

הלימודים יכללו מודול חובה ברפואה סינית אנרגטית הנלמד כסדנת מיקוד בת חמישה ימים.

מעבר לכך על תלמיד לבחור לכל הפחות שני תחומי התמחות שיילמדו בסדנאות מיקוד. תחומי ההתמחות של כל מטפל יצויינו בתעודה.

בסדנאות המיקוד בוגרי קורס הכשרת מדריכים יוכלו לרכוש כלים טיפוליים בתחומי התמחות שונים ולעבור מבחן הסמכה כמטפל MQT ובהמשך כמאסטר בצ'י קונג רפואי (לתואר מאסטר Master of Medical Qigong נדרשות לכל הפחות ארבע התמחויות טיפוליות ספציפיות מעבר למודול חובה ברפואה סינית אנרגטית).

הסדנאות להכשרת מטפלים יתקיימו  במהלך חודשי הקיץ יולי עד ספטמבר ובחופשת הסמסטר בפברואר.

סדנאות בשנת הלימודים 2021-2022

הסמכות

הסמכה כמטפלים בצ'י קונג – MQT

תלמידים שירצו לקבל הסמכה כמטפלים MQT ידרשו ללמוד לפחות מודול ברפואה סינית אנרגטית לצד שני תחומי התמחות ולהדגים שליטה בשתיים מתוך ארבעת סדרות הבסיס הנלמדות בקורס הכשרת המדריכים.

בחינות הסמכה יתקיימו מידי סוף שנה, תלמידים יוכלו לבחור להיבחן על פי כישורים ולתאם בסוף יוני / תחילת יולי מועד בחינה אישי.

לבוגרים המצטיינים תינתן האפשרות לעבור סטאג’ עם אמיר וחלקם יוכלו בהמשך להשתלב בצוות של מדיקל צ’י קונג ישראל, בהדרכת הקורסים או בטיפול פרטני.

הסמכה בתור מאסטר בצ'י קונג רפואי – MQM

תלמידים שירצו לקבל הסמכה כמאסטר בצ'י קונג רפואי – Master of Medical Qigong – יידרשו להיבחן על כל ארבעת סדרות היסוד הנלמדות בקורס הכשרת המדריכים, לעבור את בחינות ההסמכה למטפלים MQT הכולל מודול חובה ברפואה סינית אנרגטית ושתי סדנאות מיקוד ובנוסף ארבע תחומי התמחות לכל הפחות.

מטרת הסדנאות

סדנאות צ'י קונג רפואי מיועדות לתת למתרגלי צ'י קונג את הידע הנדרש כדי לעבוד כמטפל/ת בצ’י קונג רפואי טיפולי, העמקת ההבנה של המבנה האנרגטי של האדם, הכרות עם אבחנה לפי יין ויאנג, חמשת הטיפוסים בהתאמה לתורת חמשת היסודות, עבודה עם נקודות לחיצה, וכן רכישת ידע אבחוני לצד התמחות בבניה של פרוטוקולים טיפוליים בהתאמה למצבו הרפואי של המטופל ובהתאמה אישית לגילו ולמצבו.

כל אלה חוברים לידע הנרכש בשנת הלימודים הראשונה ומהווים את “ארגז הכלים” של המטפל בצ’י קונג רפואי טיפולי.

סדנאות צ'י קונג רפואי נועדו להרחיב משמעותית את היקף החומרים שהיו נגישים עד לשנה זו במסגרת שנה ב' של קורס הכשרת מטפלים. הסדאות מאפשרות צלילת עומק בנושא ספציפי כגול שלד גידים ומפרקים, צ'י קונג צלילים מרפאים וכולי.

כל הנושאים הנלמדים במסגרת לימוד לתואר מאסטר בצ'י קונג רפואי ירוכזו בשמונה מודולים לצורך התמחות כמטפלים בנושאים ספציפיים. אורך הסדנה משתנה בין יומיים לחמישה ימים מלאים בהתאם להיקף החומרים הנלמדים בסדנה.

קבוצת לימוד Advanced Qigong בשילוב עם סדנאות המיקוד יאפשרו להקיף מידי ארבע שנים את מלוא החומר הנלמד במסגרת לימוד להסמכה כמאסטר בצ'י קונג רפואי –  MQM.

נושאים שילמדו בסדנאות

בקורס ילמדו סדרות בעלות ערך טיפולי רב ופרוטוקולים טיפוליים לבעיות כגון: לחץ דם, תיקון היציבה, עקמת, בעיות גב וצוואר, ריפלוקס, פיברומיאלגיה, שיקום מערכת העיכול, הידבקויות לאחר ניתוחי בטן, עצירות, חולשה מערכתית ועוד.

הסמכת MQT תאפשר לבוגרים ידע באבחון מטופל, בניית פרוטוקולים טיפוליים בהתאמה אישית למצבו של המטופל ועבודה 'אחד על אחד’, בין אם הם עובדים בקליניקה או מטפלים בעצמם ובבני משפחתם.

סדנאות צ'י קונג להסמכה כמטפל

מודול חובה להסמכה כמטפללבוגרי קורס מדריכים MQP בלבדלבוגרי סדנת מבוא לרפואה סינית אנרגטיתפתוח לקהל הרחב
מבוא לרפואה סינית אנרגטית

+

+
צלילים מרפאים ++
טיפול בשלד, במפרקים ועקמת עמוד השידרה ++
משנתו של דה מו שטיפת מוח העצמות – Xi Sui Jing

+

+
אמבריולוגיה וגניקולוגיה ברפואה הסינית האנרגטית +

+
טיפול בבעיות מערכתיות: פיברומיאלגיה, פרקינסון, טרשת נפוצה ונוירופטיה היקפית ++
מדיטציות מעולם הצ׳י קונג – שן גונג ++
צ׳י קונג אנטי סרטני + +

+

אודות המורה

אמיר פרלמן – מאסטר בצ'י קונג רפואי (סין) ובוגר המכללה האקדמית וינגייט. תלמיד אישי של פרופסור ג.א ג’והנסון בתחום הצ'י קונג הרפואי ושל מאסטר יאנג ג'ווינג מינג בתחום הטאי צ'י צ'ואן. מבכירי המורים בישראל ומפתח מסלול לימודי ריפוי ושיקום בתנועה עבור מדיקל צ'י קונג ישראל. מעביר את הסדנאות להכשרת מטפלים כאשר לצידו צוות ההוראה של מדיקל צ׳י קונג ישראל

על דרכי נשימה ותפקידן

סדנת צ׳י קונג מבוא לרפואה סינית אנרגטית עם אמיר פרלמן
סדנת צ'י קונג להכשרת מטפלים מדיקל צ'י קונג ישראל
סדנת צ׳י קונג רפואי תלמידי מדיקל צ׳י קונג ישראל בסדנת רפואה סינית אנרגטית
סדנת מוט טאי צ'י עם אמיר פרלמן וחוויאר רודריגז
דילוג לתוכן