הכשרת מטפלים בצ'י קונג טיפולי

לימודי המשך לתואר מטפל בצ׳י קונג

הקורס מיועד לבוגרי קורס מדריכי צ'י קונג רפואי של מדיקל צ׳י קונג ישראל או לבוגרים מוסמכים של תוכניות הכשרה אחרות בצ’יקונג כגון מכללת ווינגייט, ברושים או תכניות לימודים רציניות המתקיימות בחו”ל. תלמידים שבחרו שלא להיבחן בשנה א' יכולים אף הם להרשם וללמוד אך בכדי להבחן בסיום שנה ב' עליהם להשלים את דרישות שנה א' ולהבחן על אחת מסדרות היסוד.

מטרת הקורס:

הקניית הבסיס הנדרש בכדי לעבוד כמטפל בצ’י קונג רפואי טיפולי, העמקת ההבנה של המבנה האנרגטי של האדם, הכרות עם אבחנה לפי יין ויאנג, חמשת הטיפוסים בהתאמה לתורת חמשת היסודות, עבודה עם נקודות לחיצה וכמובן לימוד של ארבע סדרות נוספות. כל אלה חוברים לידע הנרכש בשנת הלימודים הראשונה ומהווים את “ארגז הכלים” של המטפל בצ’י קונג רפואי טיפולי.

בשנה זו מלבד לימוד ותרגול סדרות חדשות רוכשים ידע אבחוני רב ומתמחים בבניה של פרוטוקולים טיפוליים בהתאמה למצבו הרפואי של המטופל ובהתאמה אישית לגילו ולמצבו.

בקורס ילמדו סדרות בעלות ערך טיפולי רב ופרוטוקולים טיפוליים לבעיות כגון: לחץ דם, תיקון היציבה, עקמת, בעיות גב וצוואר, ריפלוקס, פיברומיאלגיה, שיקום מערכת העיכול, הידבקויות לאחר ניתוחי בטן, עצירות, חולשה מערכתית ועוד. בתום השנה, הבוגרים ידעו לאבחן את המטופל ולבנות פרוטוקולים טיפוליים בהתאמה אישית למצבו של המטופל ולעבוד 'אחד על אחד’, בין אם הם עובדים בקליניקה או מטפלים בעצמם ובבני משפחתם.

בוגרי שנה ב' שעברו את מבחני ההסמכה בהצלחה יקבלו תעודה של MQT – מטפל בצ'י קונג רפואי, מטעם מדיקל צ'י קונג ישראל.
לבוגרים המצטיינים תינתן האפשרות לעבור סטאג’ עם אמיר וחלקם יוכלו בהמשך להשתלב בצוות של מדיקל צ’י קונג ישראל, בהדרכת הקורסים או בטיפול פרטני.

 

אודות המורה:

אמיר פרלמן – מאסטר לצ'י קונג רפואי (סין) ובוגר המכללה האקדמית וינגייט. תלמידו האישי של פרופסור ג.א ג’והנסון ומבכירי המורים בארץ. מפתח מסלול לימודי ריפוי ושיקום בתנועה עבור מדיקל צ'י קונג ישראל.

היקף ההכשרה:

תכנית שנתית בת 24 מפגשים בני 3 שעות פעם בשבוע.
בשנת לימודים זו מתקיים ריטריט מרוכז כהכנה למבחן אמצע שנה ומבחן סיום. השתתפות בריטריט איננה חובה אלא זכות.

 

מה נלמד בקורס:

  • סדרת שי בא שי – טאי צ׳י צ׳י קונג.
  • סדרת המוט המלאה – כולל תרגול לחיזוק הגוף (אן קיאו).
  • סדרת יי ג׳ין ג׳ינג – הסדרה הרפואית החשובה ביותר!!
  • סדרת ששת הצלילים המרפאים – ליו זי ג׳י.
  • פרוטוקולים טיפוליים: פיברומיאלגיה, מחלות ריאה, עקמת, אוסטאופורוזיס, סרטן השד ובעיות עיכול כגון מעי רגיז ועצירות.

 

מיקום ומועד:

הקורס יפתח בפרדס חנה, תל אביב ובירושלים ומותנה במינימום של עשרה נרשמים.

ההרשמה תתקיים במהלך החודשים  מרץ-אפריל-מאי-יוני ותיסגר ב 1 ליולי 2018!

 * ימים ושעות יפורסמו בקרוב.

עלות הקורס:

5600 ש"ח. את שכר הלימוד ניתן לשלם עד 10 תשלומים ללא ריבית.
דמי הרשמה בסך 650 ש"ח ישולמו מראש בתשלום אחד ויקוזזו מהעלות הכוללת.

לנרשמים בהרשמה מוקדמת עד ה- 1 במאי תינתן הנחה על סך 650 ש"ח.

 

ההקדמה של אמיר מתוך חוברת הקורס לשנה ב':

מסלול לימודי ר.ש.ת שנה ב'

Li Gan Jian Ying – “כאשר שמים מקל מול השמש הצל מופיע מיד”

אמירה פרבולית יפה זו של ד"ר ריצ'רד פו טאן באה לומר שכאשר הרופא או המטפל עושה את הדבר הנכון התוצאה ניכרת מיד. זהו פועל יוצא של אבחון טוב שבלעדיו הטיפול עלול לטפס על העץ הלא נכון. שני דברים משפרים את היכולת האבחונית שלנו: הניסיון והעמקה והפנמה של כלי האבחון שרכשנו.

שנה ב' עיקרה העמקה, העמקה אישית בתנועה, ביציבה ובעיקר ביכולת לחוש צ'י, להבדיל בין סוגי צ'י, העמקה באדם. כמאמר היפוקרטס גדול רופאי יוון: "חשוב לי יותר לדעת מיהו האדם שיש לו מחלה מאשר לדעת  איזו מחלה יש לאותו אדם". אין דרך לאבחן ברצינות אדם  ולהוציא ממשוואת בריאותו את הנעלם החשוב ביותר במשוואה – מיהו האדם עצמו.

בשנה זאת נלמד ארבע סדרות צ'י קונג רפואי חדשות ונרחיב את "ארגז הכלים" איתו אנו ניגשים לכל שיעור ולכל מטופל. השנה נתמקד באמנות ההתאמה האישית חליפה תפורה על פי מידה לאדם ולצרכיו.

נרכוש כלים לאבחן מטופל על פי הרפואה הסינית האנרגטית ושיטת חמשת היסודות. נכיר את מסלולי ההזנה האנרגטית המחיים את האיברים ומפזרים את הצ'י בגוף כולו ותובנות אלה יעמיקו עבורנו גם את הסדרות  שלמדנו בשנה א' של הקורס. הלימוד האולטימטיבי נמצא  תמיד בתרגול, דרך העשייה והחוויה האישית ודורש שעות טיסה רבות. רק אז הידע מופנם ונעשה שלך דיו בכדי להוות כלי עבודה.

נעסוק השנה בפרקטיקה טיפולית הלכה למעשה בה נשתמש  בידע המעשי והתיאורטי שרכשנו וננסה ללמוד מקרה טיפולי ולתת לו מענה הולם. נעסוק בהרחבה בכמה מחלות שונות המהוות דוגמה לקו המחשבה בצ'י קונג רפואי, נבחן שימוש חופשי בתנועה מול תרגול סדרות כדרך עבודה בקליניקה.

בסוף השנה כל תלמיד ייבחן על סדרה אחת חדשה מתוך הסדרות שנלמד בדיוק כמו בשנה הראשונה. מלבד הבחינה המעשית במהלך השנה כל תלמיד יבנה סדרה טיפולית למטופל ספציפי ויידרש להסביר את האבחון והפרוטוקול הטיפולי על פי הרפואה הסינית האנרגטית. לכל מי שיעמוד בדרישות הקורס בהצלחה תינתן תעודה של מטפל בצ'י קונג – Medical Qigong Therapist.

כפי שכל מי שסיים את שנת הלימודים הראשונה יודע, הרווח הגדול ביותר משנה של תרגול בקורס, זה תמיד התרגול עצמו. מטפל ראוי לו שיתרגל תדיר ויהווה בגופו דוגמה לדברי חווא-טו על תרגול הדאו יין: "דלת שנמצאת בשימוש תדיר ציריה אינם מחלידים לעולם".

מידע נוסף על לימודי צ'י קונג >>