סדנאות טאי צ'י יאנג סטייל

רשמים שצולמו במהלך סדנאות טאי צ׳י וקבוצות תרגול. טאי צ'י צ'ואן הינה אומנות לחימה רכה, אך כאשר הפורם מתורגל באיטיות לשם בריאות זהו תרגול צ'י קונג לכל דבר. במדיקל צ'י קונג ישראל אנו מקיימים סדנאות חורף בחופשת הסמסטר וכן קבוצות תרגול קבועות בהן מתרגלים טאי צ'י לשם בריאות במקביל אנו מלמדים טאי צ'י צ'ואן כאומנות לחימה רכה עם אפליקציות מעשיות להגנה עצמית מתוך תנועות הפורם, כמו כן אנו מקיימים סדנאות טאי צ׳י עם מיקוד נושא כגון: סדנת מוט טאי צ'י Taiji Staff לשם בריאות ולהגנה עצמית הלכה למעשה בהדרכתם של אמיר פרלמן ויעקב חזן בשיתוף עם בית הספר מגן יהודה Bujinkan Israel. טאי צ׳י פושינג הנדס לתלמידים מכל הסגנונות, טאי צ׳י צ׳ינה ועוד. סדנאות החורף פתוחות לקהל הרחב והלימוד נעשה בהפרדה לקבוצות קטנות בהתאם לרמה ממתחילים שזהו המפגש הראשון שלהם עם עולם הטאי צ׳י ועד מתקדמים.

בשנת 2020 השיקה מדיקל צ׳י קונג ישראל גם קורסים בוידאו ללימוד עצמי מהבית של טאי צ׳י למתחילים. בלימודים בנויים על מערך קורסים מפורטים בוידאו בהם אמיר פרלמן מדגים יחד עם צוות ההוראה הבכיר את הפורם טאי צ׳י הקצר, טאי צ׳י צ׳י קונג והדגמה של כל תנועה עם דגשים לתרגול נכון. מערך זה מאפשר לתמידים לימודי צ׳י קונג וטאי צ׳י מהבית בזמנים שלהם תוך התקדמות צעד אחר צעד בקצב האישי של כל תלמיד.

החל משנה״ל 2021-22 אנו משיקים מסלול להכשרת מדריכי טאי צ׳י יאנג סטייל רב שנתי. משך הלימודים למי שכבר יש לו רקע בצ׳י קונג או בטאי צ׳י הנו שלש שנות לימודים מלאות, מסגרת הלימודים הנה שנה אקדמית יום בשבוע 28 מפגשים המתפרשים על שני סמסטרי,  6 שעות אקדמיות בכל מפגש. לתלמידים ללא רקע ניתן לעשות שבוע לימודים מרוכז במסגרת סדנת מבוא לטאי צ׳י המועברת בקיץ כהכנה להשתתפו בקורס המלא.

המורה העיקרי בקורס הוא אמיר פרלמן מייסד מדיקל צ׳י קונג ישראל ולצידו עוזרי מדריך מצוות ההוראה הבכיר של מדיקל צ׳י קונג ישראל.