טאי צ'י בהרצליה

קורס טאי צ'י בהרצליה

קורס טאי בהרצליה. מסלול לימודי טאי צ'י צ'ואן יאנג סטייל מיועד עבור מי שמבקש ללמוד טאי צ'י באופן מעמיק ויסודי, בקורס זה הסטודנטים יוכלו לרכוש את מלוא סט המיומנויות: הפורם יאנג סטייל הארוך  המסורתי, מיומנות גבוהה בכל סגנונות הפושינג הנדס, הכרות עם המבואות ההיסטוריים, דמויות המפתח מעולם אמנויות הלחימה הסיניות בכלל, התפתחות הטאי צ'י מפילוסופיה לאמנות לחימה, ההסטוריה של יאנג סטייל טאי צ'י והפילוסופיה העומדת מאחורי השיטה.

טאי צ'י יאנג סטייל הנו הסגנון הפופולרי ביותר בעולם. מיליוני בני אדם בסין וברחבי העולם כולו מתרגלים את הטאי צ'י פורם מידי יום בשל היותו תרגול מקדם בריאות מוכח, מתרגלי טאי צ'י זוכים לגמישות, רמת אנרגיה גבוהה, יציבה טובה ושיווי משקל ומחקרים רבים נעשה על יתרונות הבריאות של התרגול.

בקורס זה אנו נכיר את העולם הטאי צ'י גם מהפן הבריאותי אך גם כאמנות לחימה רכה המבוססת של צ'י קרי שימוש בביו אנרגיה, השתרשות, מיצוב נכון, ניצול כוח היריב ופיתוח טכניקה המאפשרת עבודה עם צ'י במקום התבססות על כוחם של השרירים.

קורס טאי צ'י אודות צוות ההוראה

אמיר פרלמן מייסד מדיקל צ'י קונג ישראל וטאי צ'י יאנג סטייל ישראל מעביר את הקורס כולו באופן אישי, אמיר הנו מתרגל ותיק, בוגר וינגייט ובתחום הטאי צ'י הנו תלמידו של מאסטר יאנג ג'ווינג מינג. קורס טאי צ'י בהרצליה מועבר במלואו ע״י אמיר פרלמן המורה הבכיר לטאי צ'י במכללה הישראלית לאמנויות פנימיות ומייסד טאי צ'י יאנג סטייל ישראל.

קורס טאי צ'י בהרצליה הינו מקום מושלם במרכז ללימודי טאי צ'י.
אמיר פרלמן ויקב חזן מדגימים טאי צ'י פושינג הנדס לימודי טאי צ'י בהרצליה

החל משנת הלימודים השניה הסטודנטים הותיקים לוקחים חלק בהנחיה ובהדרכת התלמידים החדשים וכך רוכשים מיומנות בהדרכה תחת השגחתו של אמיר פרלמן, זוהי דרך הלימוד המסורתית, או כפי שמאסטר יאנג נהג לומר לנו המדריכים הבכירים you teach you learn. העברת הידע היא חלק מתהליך הטמעת הידע.

קורס טאי צ'י בהרצליה מיועד לכל אחד ואחת המבקשים ללמוד טאי צ'י במסגרת רצינית ומעמיקה. אין חיוב לגשת לבחינות הסמכה ותלמידים המעוניינים פשוט ללמוד טאי צ'יכמשנה סדורה ובשיטת הלימוד המסורתית מוזמנים להצטרף לתרגל וללמוד. עבור תלמידים שאין להם רקע בתחום אמנויות הלחימה או צ'י קונג המעוניינים להצטרף ללימודים ידרשו כפי הנראה ארבע שנות לימודים בכדי להשלים את מלוא הדרישות להסמכה כמדריכים. כמובן הכל תלוי במידת ההשקעה של הסטודנט/ית.

מסלול לימודי תעודה מדריכי טאי צ'י

במסגרת הקורס נלמד את כל הסילבוס הדרוש כדי לעבור מבחני הסמכה כמדריך טאי צ'י. תלמידים רציניים יכולים להשלים בתוך שלוש עד ארבע שנים את החומר הדרוש ולגשת למבחני הסמכה כמדריך Taiji Instructor. התלמיד נדרש להדגים שליטה מלאה בפורם טאי צ'י יאנג סטייל המסורתי בן 113 התנועות, יישום מעשי של פושינג הנדס, אפליקציות לחימה בסיסיות מתוך תנועות הפורם. כמו כן כל תלמיד עובר מבחן עיוני בו הוא נדרש להדגים בקיאות גם בפן הפילוסופי וההיסטורי. לצפיה בסילבוס ודרישות המעבר משנה לשנה לחצו כאן.

סדנת טאי צ'י לשיפור מיומנויות הפושינג הנדס

סדנת טאי צ'י פושינג הנדס מתקיימת מידי שנה ומאפשרת מיקוד על אחת המיומנויות המופלאות והחשובות ביותר בעולם הטאי צ'י. הסדנה מיועדת עבור תלמידים שתרגלו טאי צ'י במסגרות בהן אפליקציות הלחימה אינן נלמדות וחסרה להם מיומנות של טאי צ'י פושינג הנדס, או לחילופין סטודנטים מרגישים שהם צריכים שיפשוף וזמן עבודה עם בן/בת זוג. אנו מקיימים במיוחד לשם כך סדנת סופ״ש שלושה ימים שבה ניתן להשלים כישורים נדרשים על לשפר את מיומנות הקשב בידיים, לדייק תנועה נכונה ולרכוש את מיומנות הפושינג הנדס משני הסגנונות העיקריים. ארבע פינות Four Corners ופושינג הנדס בתבנית סמל הטאי צ'י Taiji Symbol Pushing Hands.

פושינג הנדס הנה מיומנות שקשה עד בלתי אפשרי לרכוש ללא הדרכה מטודית ממורה מיומן. כמו כן לרבים חסר זמן תרגול בזוגות. בסדנת סופ״ש זו כל תלמיד מצוות לבן/בת זוג ברמה דומה לו והלימוד נעשה כמשנה סדורה החל מהיסודות ועד פושינג הנדס חופשי Free Sparing בהתאם לרמת התלמיד. אמיר פרלמן מעביר את הסדנה ולצידו סטודנטים משנה שלישית מסייעים למתרגלים חדשים להפנים את העקרונות הנכונים בתרגול.

פרטים והרשמה לסדנה בלינק הבא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
דילוג לתוכן