קורס הכשרת מדריכי צ'י קונג וטאי צ'י

לימודי צ'י קונג וטאי צ'י קורס משולב

אמיר פרלמן על לימודי צ'י קונג וטאי צ'י כדרך חיים

עבורי צ'י קונג, טאי צ'י וניי גונג הם דרך להכרות עצמית הרבה יותר מתרגול לשם בריאות, ישיבה שקטה או אומנות לחימה המשמשת להגנה עצמית. זוהי דרך בה למדתי חיבור של אמת גם פנימי וגם חיצוני. זהו כלי שעזר לי לסלול את הדרך פנימה למקום בו נמצאת העוצמה האמיתית והשקט האמיתי. להתחבר נכון וללא מאבק לעולם שסביבי. להבין ולהסכים לגלם את תפקידי בגלגול הזה. לחוש את הטעם בגללו הגעתי לזה העולם וללכת בדרך מתוך קבלה ובלב שלם. לגדל את ילדי, ללמד את תלמידי, לתרגל יום יום להגיע להכרה עצמית Self Recognition. שיטות התרגול הן אך אמצעי ללימוד, גילוי עצמי ולהתפתחות אישית. המטרה האמיתית היא את או אתה והתרגול הוא האמצעי המאפשר לנו ללכת בדרך. התרגול עבורי הוא כמו קול פנימי הלוחש הבטחה. שמור על הדרך והדרך תשמור עליך.
״אמיר פרלמן״

הקורס המשולב כולל שלוש שנות לימודים מלאות. בכל שנה 28 מפגשים של ארבע שעות מעשיות של תרגול פרונטאלי מידי שבוע (5.3 שעות אקדמיות) , סטודנטים שמבקשים לגשת למבחני הסמכה להדרכת צ'י קונג בסוף שנת הלימודים הראשונה או השניה מחוייבים להשתתף גם בשיעורי התיאוריה אונליין שהם שעה וחצי (שעתיים אקדמיות) במהלך השנה הראשונה.
סך כולל שעות אקדמיות בשנה א (הכשרת מדריכי צ'י קונג) 204 שעות אקדמיות.

חומרים הנלמדים במפגש פרונטלי

 • שעתיים צ'י קונג: חימום לכל הגוף לימוד ותרגול סדות הצ'י קונג המסורתיות במהלך שלוש שנות הלימודים נלמד
  מהקל לכבד את שמונה סדרות הצ'י קונג החשובות ביותר. שש סדרות ממסורת הצ'י קונג הרפואי ושתי סדרות צ'י קונג מותאם לאומנויות לחימה. לקריאת הסילבוס המלא של לימודי צ'י קונג במסלול שנתי להכשרת מדריכים.
 • שעתיים טאי צ'י: כשעה בכל מפגש נקדיש ללימוד הפורם (קאטה) הארוך המסורתי של יאנג סטייל טאי צ'י וכשעה ללימוד פושינג הנדס. בשנת הלימודים האחרונה הסטודנטים מקדישים זמן ללימוד אפליקציות מעשיות, עבודה בזוגות של פושינג הנדס חופשי. לקריאת הסילבוס המלא של לימודי טאי צ'י במסלול לימודים רב שנתי להכשרת מדריכים.
 • שעתיים אקדמיות תיאוריה אונליין: מבואות היסטוריים, הפילוסופיה העומדת מאחורי התרגול וכן אפליקציות טיפוליות זהו שיעור ארצי לכל קבוצות הלימוד המועבר לייב מידי יום א בערב עם אמיר פרלמן. שיעורים אלה מוקלטים ונשמרים בכל השנה באזור מיוחד השמור לסטודנטים לצפיה חוזרת ככל שתרצו.
 • חומרי העשרה אופציונאליים ללא עלות נוספת:
  • גישה חופשית למאגר ההרצאות מכל שנות הלימודים בקבוצות המיועדות לתלמידים מתקדמים, שיעורים על הבא גוואה, הצ'אקרות , משנתו של דא מו, רפואה סינית אנרגטית ושיעורי וידאו הכוללים מיקוד לכל תנועה ותרגול רציף. שני אתרים המוקדשים ללימודי אונליין מלווים את הקורס המשולב האחד מוקדש לסטודנטים הלומדים בקורס  צ'י קונג אונליין והשני ללימודי טאי צ'י יאנג סטייל בכל אתר יש אזור סדור השמור לסטודנטים בלבד.
  • לתלמידי הקורס המשולב ניתנת אפשרות להצטרף לתרגול גם במסגרת הקורסים לצ'י קונג המועברים אונליין מדי שבוע. לאורך כל שנות הלימודים לדיוק וליטוש ביצוע הסדרות. כנ״ל לשיעורי התיאוריה של אמיר.
  • השתתפות בתרגול שבועי של המדיטציה האמבריונית המועבר בימי ד בשעה 06:00 עם אמיר בלייב בזום שיעור זה איננו מוקלט ומי שמגיע הרוויח. המקום מוגבל ל 500 משתתפים אך אל דאגה לא כולם מתעוררים מוקדם 🙂

אודות מסלול לימודי צ'י קונג וטאי צ'י משולב רב שנתי

לימודי צ'י קונג וטאי צ'י בקורס אחד רב שנתי למה זאת הדרך הנכונה?  לאחר תשע שנות הוראה ושמונה מחזורים של קורסים להכשרת מדריכי צ'י קונג וטאי צ'י זאת הייתה מסכנה מתבקשת. בשנת 2019 התחלתי במקביל ללימודי צ'י קונג בקורסים ברחבי הארץ ללמד גם טאי צ'י יאנג סטייל. חלק מתלמידי למדו בשני המסלולים ובהמשך בקבוצות לימוד לבוגרים בתחום הצ'י קונג. ובמקביל בקורס מורים לטאי צ'י יאנג סטייל שהוא מסלול לימודים של שלוש שנים. הפער ברמת התרגול, ההשתרשות והדיוק ביניהם לבין תלמידי שלמדו צ'י קונג בלבד היה מאוד ניכר. מדי כל סוף שנה אנו עורכים חשבון נפש אני וכל צוות ההוראה.
אני תמיד מחפש לשפר את מסלול הלימודים ובוחן מה עבד טוב ומה פחות, איך ניתן לשפר? זוהי הסיבה שהחל משנת הלימודים הקרובה 2022-2023 אנו משיקים קורס צ'י קונג וטאי צ'י בפרדס חנה המקום בו הכל התחיל ובצוקים המקום בוא אנו מתכוונים להפעיל ריטריט סנטר שבו יוכלו תלמידים המבקשים לעבור שנת לימודים אינטנסיבית ולספוג את החיים כפי שהיו במנזרים כדוגמת וודאנג או במירנדה שם אני למדתי לתקופה מכוננת בחייהם של שנה אקדמית אחת לפחות. גם עבור תלמיד שלא מעוניין להיבחן להסמכה מסלול זה יביא אתכם לעומק ולרמה של תרגול גבוהה. המטרה העומדת לנגד עיני היא להכשיר מורים ומדריכים בתחום הניי גונג, צ'י קונג וטאי צ'י צ'ואן שתשמר את המסורת העתיקה ותעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

״אמיר פרלמן״

צ'י קונג וטאי צ'י מסלול משולב
דילוג לתוכן